Liga austriacka - 13. kolejka 1. ligi: Kapfenberger SV - Floridsdorfer AC 2-1 (0-1)

W meczu 13. kolejki austriackiej 1. ligi, który rozegrany został 1 listopada, jedenastka Kapfenberger zwyciężyła z Floridsdorfer 2-1 (0-1). Mecz na Franz-Fekete-Stadion obejrzało 500 widzów. Na boisku mogliśmy zobaczyć Martina Pajaczkowskiego występującego we Floridsdorfer.

13. kolejka Austria - 1. liga
2019-11-01 19:10 | Stadion: Franz-Fekete-Stadion | Widzów: 581 | Arbiter: D. Pfister
Kapfenberger SV
Floridsdorfer AC
2
1
M. Hernaus 77',81'
M. Horvat 16' (samob.)

Drużyny nie spotykały się na boisku zbyt często. Na 19 starć jedenastka Floridsdorfer wygrała pięć razy, ale więcej przegrywała, bo aż 11 razy. Trzy mecze zakończyły się remisem.

Na pierwszą bramkę meczu trzeba było trochę poczekać. W 16. minucie bramkę samobójczą strzelił zawodnik Kapfenberger Matija Horvat.

W 19. minucie arbiter ukarał kartką Philippa Seidla, zawodnika Kapfenberger. W 35. minucie Alexander Steinlechner zastąpił İbrahima Bingöla. W 41. minucie sędzia pokazał kartkę Kristijanowi Makovecowi z Kapfenberger.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem zespołu Floridsdorfer.

W 61. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Franza Stolza z Kapfenberger, a w 66. minucie Osarenrena Okungbowę z drużyny przeciwnej.

Piłkarze Kapfenberger w końcu odpowiedzieli strzeleniem gola. Na 13 minut przed zakończeniem meczu na listę strzelców wpisał się Marvin Hernaus. Przy zdobyciu bramki asystował Kristijan Makovec.

Szybko po stracie bramki drużyna Kapfenberger trafiła do bramki rywala. Gola na 2-1 strzelił ponownie w 81. minucie Marvin Hernaus.

Chwilę później trener Floridsdorfer postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 86. minucie na plac gry wszedł Martin Pajaczkowski, a murawę opuścił Elias Felber. W tej samej minucie w zespole Kapfenberger doszło do zmiany. Daniel Racic wszedł za Lukasa Skrivanka. Trener Kapfenberger wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Ilyę Zubkova. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy pięć razy i ma na koncie jedną zdobytą bramkę. Murawę musiał opuścić Marvin Hernaus.

Do końca starcia rezultat nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się wynikiem 2-1.

Sebastian Boenisch
35′ Alexander Steinlechner
Christian Bubalović
86′ Lukas Skrivanek
Manuel Holzmann
16′ (samob.) Matija Horvat
Tin Plavotić
41′ Kristijan Makovec
Andrej Todoroski
19′ Philipp Seidl
Tolga Günes61′
Levan Eloshvili
Elias Felber86′
 77′, 81′ 90′ Marvin Hernaus
Albin Gashi
Paul Mensah
Osarenren Okungbowa66′
Vítor Hugo Araújo Vieira
Ali Sahintürk71′
61′ Franz Valentin Stolz
Jakub Křepelka
Dominik Kotzegger
Adolphe Belem61′
35′ İbrahim Bingöl
Pascal Fischer
Christoph Graschi
Florian Hainka
86′ Daniel Račić
Felix Höpler
Michael Wildbacher
Martin Pajaczkowski86′
90′ Illia Zubkov
Burak Yilmaz71′

Zawodnicy gospodarzy otrzymali w meczu trzy żółte kartki, a ich przeciwnicy jedną.

Obie drużyny wykorzystały wszystkie zmiany.