Liga austriacka - 12. kolejka Bundesligi: TSV Hartberg - SV Mattersburg 3-1 (1-0)

W pojedynku 12. kolejki austriackiej Bundesligi, który rozegrany został 26 października, jedenastka Hartberg wygrała z Mattersburg 3-1 (1-0). Mecz na Profertil ARENA obejrzało 3 665 widzów.

12. kolejka Austria - Bundesliga
2019-10-26 17:00 | Stadion: PROfertil ARENA | Widzów: 3665 | Arbiter: M. Hameter
A. Kuen 64'

Występujące tu zespoły w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 16 razy. Drużyna Mattersburg wygrała aż osiem razy, zremisowała trzy, a przegrała tylko pięć.

Pierwszym ważniejszym wydarzeniem w meczu było ukaranie zawodnika. Arbiter przyznał żółte kartki zawodnikom Mattersburg: Andreasowi Gruberowi w 23. i Philippowi Erhardtowi w 25. minucie.

W tym czasie piłkarze Hartberg nie dali szansy bramkarzowi drużyny przeciwnej. W 28. minucie Michael Huber dał prowadzenie swojej jedenastce. Przy zdobyciu bramki asystował Dario Tadic.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem drużyny Hartberg.

W pierwszych sekundach drugiej połowy spotkania kartkę dostał Bakary Nimaga, zawodnik gospodarzy. W 53. minucie za Stefana Rakowitza wszedł Jodel Dossou.

W 55. minucie kartkę obejrzał Florian Hart z Mattersburg. W 56. minucie w jedenastce Mattersburg doszło do zmiany. Alois Höller wszedł za Christopha Halpera.

Piłkarze Mattersburg w końcu odpowiedzieli strzeleniem gola. W 64. minucie na listę strzelców wpisał się Andreas Kuen. Asystę przy bramce zanotował Alois Höller.

Na 17 minut przed zakończeniem drugiej połowy w zespole Mattersburg doszło do zmiany. Victor Olatunji wszedł za Patricka Bürgera. W następstwie utraty bramki trener Hartberg postanowił zagrać agresywniej. W 73. minucie zmienił pomocnika Lukasa Rieda i na pole gry wprowadził napastnika Sandra Gotala. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko wyjdzie na prowadzenie. Nie mylił się, jego zespół zdołał strzelić gola i wygrać spotkanie.

Niedługo później Rajko Rep wywołał eksplozję radości wśród kibiców Hartberg, strzelając kolejnego gola w 78. minucie starcia. Do wypracowania sytuacji bramkowej przyczynił się Jodel Dossou.

Chwilę później trener Mattersburg postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 81. minucie na plac gry wszedł Marko Kvasina, a murawę opuścił Philipp Erhardt. W 86. minucie w jedenastce Hartberg doszło do zmiany. Thomas Rotter wszedł za Daria Tadica. W samej końcówce meczu kartkę dostał Alois Höller z drużyny gości.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Hartberg w 90. minucie spotkania, gdy Jodel Dossou zdobył trzecią bramkę. Bramka padła po podaniu Bakary'ego Nimagi.

Do końca pojedynku wynik nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się rezultatem 3-1.

Tino Casali
 28′ Michael Huber
Andreas Gruber23′
47′ Bakary Nimaga
Christoph Halper56′
53′ Stefan Rakowitz
Andreas Kuen  64′
73′ Lukas Ried
Patrick Salomon
86′ Dario Tadic
Alejandro Velasco Fariñas
 78′ Rajko Rep
Alois Höller56′ 89′
86′ Thomas Rotter
Fabian Miesenböck
53′  90′ Jodel Dossou
Marko Kvasina81′
73′ Sandro Gotal
Victor Olatunji73′

Piłkarze gospodarzy otrzymali w meczu jedną żółtą kartkę, a ich przeciwnicy cztery.

Obie jedenastki wykorzystały wszystkie zmiany w drugiej połowie.