Liga austriacka - 12. kolejka Bundesligi: FC Salzburg - Rapid Wiedeń 3-2 (2-1)

W pojedynku 12. kolejki austriackiej Bundesligi, który rozegrany został 27 października, jedenastka Salzburga wygrała z Rapidem 3-2 (2-1). Mecz na Red Bull Arena w Walsie-Siezenheimie obejrzało 17 018 widzów.

12. kolejka Austria - Bundesliga
2019-10-27 17:00 | Stadion: Red Bull Arena | Widzów: 17018 | Arbiter: O. Drachta
M. Barać 87'

Dotychczasowa historia spotkań między drużynami jest bardzo bogata. Na 106 meczów zespół Salzburga wygrał 47 razy i zanotował 32 porażki oraz 27 remisów.

Od początku meczu obie drużyny postawiły na obronę, co spowodowało senną atmosferę na boisku na początku meczu. Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Salzburga w 31. minucie spotkania, gdy Dominik Szoboszlai strzelił z karnego pierwszego gola.

W 34. minucie karnego dla Salzburg nie wykorzystał Hwang Hee-Chan. Bramkarz wykazał się świetnym refleksem na linii bramkowej.

Niedługo później Erling Håland wywołał eksplozję radości wśród kibiców Salzburga, zdobywając kolejną bramkę w 38. minucie meczu. To już dwunaste trafienie tego piłkarz w sezonie. Sytuację bramkową stworzył Hwang Hee-Chan.

Jedyną kartkę w meczu arbiter pokazał Erlingowi Hålandowi z Salzburga. Była to 45. minuta starcia.

Pod koniec pierwszej połowy rozwiązał się worek z bramkami. Widzowie mieli powody do zadowolenia. W pierwszej minucie doliczonego czasu gry na listę strzelców wpisał się Christoph Knasmüllner. Przy zdobyciu bramki pomagał Stefan Schwab.

W 58. minucie w drużynie Rapidu doszło do zmiany. Kelvin Arase wszedł za Christopha Knasmüllnera. W 63. minucie Taxiarchis Fountas został zastąpiony przez Aliou Badjego.

Jedenastka Rapidu wyrównała wynik meczu. W 87. minucie gola wyrównującego strzelił Mateo Barać. Asystę przy bramce ponownie zaliczył Stefan Schwab.

W następstwie utraty bramki trener Salzburga postanowił zagrać agresywniej. W 89. minucie zmienił pomocnika Dominika Szoboszlaiego i na pole gry wprowadził napastnika Sekou Koitę, który w bieżącym sezonie ma na koncie już sześć goli. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko wyjdzie na prowadzenie. Nie mylił się, jego zespół zdołał strzelić gola i wygrać spotkanie.

Jedenastka Salzburga nie dała rywalom długo cieszyć się ze zdobytej bramki. W czwartej minucie doliczonego czasu gry wynik ustalił Zlatko Junuzović.

Do końca spotkania rezultat nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się wynikiem 3-2.

Maximilian Ullmann
 90′ Zlatko Junuzović
Dalibor Velimirovic
 31′ (k.) 89′ Dominik Szoboszlai
Christoph Knasmüllner  45′ 58′
34′ (k.) Hee-Chan Hwang
Dejan Ljubicic
 38′ 45′ 76′ Erling Haaland
Stefan Schwab
66′ Takumi Minamino
Mario Sonnleitner
66′ Enock Mwepu
Thomas Murg
Masaya Okugawa
Lion Schuster
76′ Patson Daka
Kelvin Arase58′
89′ Sekou Koita
Aliou Badji63′

Drużyna Salzburga zdominowała rywali na boisku. Przeprowadziła o wiele więcej groźnych ataków na bramkę przeciwników, oddała sześć celnych strzałów.

Sędzia nie ukarał zawodników gości żadną kartką, natomiast piłkarzom Salzburga przyznał jedną żółtą.

Jedenastka gospodarzy w drugiej połowie wykorzystała wszystkie zmiany. Natomiast drużyna Rapidu w drugiej połowie wymieniła dwóch zawodników.