Liga austriacka - 12. kolejka 1. ligi: SV Lafnitz - SK Vorwärts Steyr 1-1 (0-0)

25 października na Sportplatz Lafnitz odbył się pojedynek 12. kolejki austriackiej 1. ligi pomiędzy drużynami SV Lafnitz i Vorwärts Steyr. Spotkanie zakończyło się remisem 1-1. Na stadionie stawiło się 511 widzów.

J. Martinović 84'

Występujące tu zespoły w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 12 razy. Drużyna SV Lafnitz wygrała aż siedem razy, zremisowała trzy, a przegrała tylko dwa.

Od początku spotkania niewiele się działo na boisku. Można powiedzieć, że jednym z ważniejszych wydarzeń w pierwszych minutach meczu było ukaranie zawodnika kartką. Jedyną kartkę w pierwszej połowie sędzia przyznał Milosowi Jovicicowi z jedenastki gospodarzy. Była to szósta minuta meczu.

W 29. minucie Alin Roman został zastąpiony przez Josipa Martinovicia. Na tym zakończyła się pierwsza połowa spotkania. Obie drużyny schodziły na przerwę przy bezbramkowym wyniku.

Między 53. a 73. minutą, arbiter starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki zawodnikom gości i jedną drużynie przeciwnej. W 59. minucie Kevin Brandstätter został zmieniony przez Pascala Hofstättera, co miało wzmocnić drużynę Vorwärts Steyr. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Davida Schloffera na Floriana Proharta.

Zespołowi SV Lafnitz w końcu udało się pokonać bramkarza rywali. Z przebiegu meczu wynikało, że ta bramka im się należała. Było już dziewięć celnych strzałów na bramkę przeciwnika i w końcu piłka wpadła do siatki. W 76. minucie na listę strzelców wpisał się Lukas Fadinger. Do wypracowania sytuacji bramkowej przyczynił się Bernd Kager.

Na 10 minut przed zakończeniem pojedynku w drużynie Vorwärts Steyr doszło do zmiany. Okan Yilmaz wszedł za Dominika Kirschnera.

Kilka chwil później okazało się, że wysiłki podejmowane przez zespół Vorwärts Steyr w końcu przyniosły efekt bramkowy. W 84. minucie wynik ustalił Josip Martinović. Przy strzeleniu gola pomagał Bojan Mustecic.

Na pięć minut przed zakończeniem starcia w jedenastce SV Lafnitz doszło do zmiany. Thorsten Schriebl wszedł za Stevana Lukovicia. W następstwie utraty bramki trener SV Lafnitz postanowił zagrać agresywniej. W 87. minucie zmienił pomocnika Christiana Lichtenbergera i na pole gry wprowadził napastnika Michaela Tiebera. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko wyjdzie na prowadzenie. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego zespół wciąż miał problemy ze skutecznością. Do końca spotkania wynik nie uległ zmianie. Mecz zakończył się rezultatem 1-1.

Sascha Fahrngruber53′
6′ Milos Jovicic
Alberto Prada Vega
David Immanuel Otter
Dragan Marceta
William Rodrigues de Freitas
Mirsad Sulejmanović
 76′ Lukas Fadinger
Dominik Kirschner80′
Bernd Kager
Alin Roman29′
87′ Christian Lichtenberger
Kevin Brandstätter59′
85′ Stevan Luković
Thomas Himmelfreundpointner73′
68′ David Schloffer
Bojan Mustecic
60′ Barnabás Varga
Leon Ilic
68′ Florian Harald Prohart
Steven Schmidt
85′ Thorsten Schriebl
Josip Martinović29′  84′
87′ Michael Tieber
Okan Yilmaz80′

Przewaga jedenastki SV Lafnitz w posiadaniu piłki była ogromna (61 procent), niestety, pomimo takiej przewagi piłkarze nie potrafili wygrać meczu.

Piłkarze obu drużyn dostali po dwie żółte kartki.

Jedni i drudzy wykorzystali wszystkie zmiany.