Liga austriacka - 12. kolejka 1. ligi: SV Horn - FC Dornbirn 1913 1-1 (1-0)

W meczu 12. kolejki austriackiej 1. ligi, który rozegrany został 26 października, drużyna Horn zremisowała z Dornbirnem 1-1 (1-0). Mecz na Waldviertler Volksbank Arena obejrzało 802 widzów.

12. kolejka Austria - 1. liga
2019-10-26 17:00 | Stadion: Sparkasse Horn Arena | Widzów: 802 | Arbiter: J. Spurny
SV Horn
FC Dornbirn 1913
1
1
M. Hausjell 7'
L. Fridrikas 81'

Był to pierwszy mecz rozegrany między tymi jedenastkami.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Horn w siódmej minucie spotkania, gdy Marco Hausjell strzelił pierwszego gola. Przy zdobyciu bramki pomagał Marcel Toth.

Jedyną kartkę w pierwszej połowie arbiter pokazał Philippowi Sieglowi z zespołu gospodarzy. Była to 25. minuta starcia. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem drużyny Horn.

W 51. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Marcela Totha z Horn, a w 53. minucie Floriana Prirscha z drużyny przeciwnej. W 56. minucie za Marcela Totha wszedł Fabian Vyhnalek.

W 62. minucie Maurice Mathis został zmieniony przez Elvira Hadzica, co miało wzmocnić jedenastkę Dornbirnu. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Michaela Cheukouę na Maria Stefla. Na kwadrans przed zakończeniem spotkania kartkę otrzymał Andree Neumayer z Horn. Chwilę później trener Dornbirnu postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 78. minucie na plac gry wszedł Felix Gurschler, a murawę opuścił Franco Joppi.

Mimo że zespół gości nie grzeszy umiejętnością konstruowania sytuacji strzeleckich, na 94 ataki oddał tylko trzy celne strzały, to w końcu zdobył długo wyczekiwaną przez ich kibiców bramkę. W 81. minucie gola wyrównującego strzelił Lukas Fridrikas. Asystę zanotował Elvir Hadzic.

W 87. minucie kartką został ukarany Jürgen Bauer, piłkarz Horn. Trenerzy obu zespołów postanowili odświeżyć składy w 90. minucie, w jedenastce Horn za Marca Hausjella wszedł Filip Faletar, a w drużynie Dornbirnu Deniz Mujic zmienił Alexandra Hubera. Do końca starcia rezultat nie uległ zmianie. Mecz zakończył się wynikiem 1-1.

Lucas Bundschuh
87′ Jürgen Bauer
Lukas Allgäuer
Christian Haselberger
Marc Kühne
Lukas Malicsek
Florian Prirsch53′
25′ Philipp Siegl
Christoph Domig
 7′ 90′ Marco Hausjell
Franco Joppi78′
76′ Andree Neumayer
Anes Omerovic
Florian Sittsam
Egzon Shabani
51′ 56′ Marcel Toth
Lukas Fridrikas  81′
Ercan Kara
Maurice Mathis62′
69′ Michael Cheukoua
Felix Gurschler78′
90′ Filip Faletar
Alexander Huber90′
69′ Mario Stefel
Elvir Hadzic62′
56′ Fabian Vyhnalek

Michael Weizmann

Z przebiegu meczu nie wynikało, że jedna z drużyn będzie potrafiła przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść. Posiadanie piłki rozłożyło się równomiernie na obie drużyny. Remis od samego początku „wisiał w powietrzu”. Obie drużyny utrzymywały się przy piłce praktycznie tyle samo czasu. Mecz był bardzo wyrównany, od pierwszej do ostatniej minuty.

Arbiter pokazał cztery żółte kartki zawodnikom Horn, a piłkarzom gości przyznał jedną.