Liga austriacka - 12. kolejka 1. ligi: SKU Amstetten - FC Blau-Weiß Linz 2-2 (2-0)

W meczu 12. kolejki austriackiej 1. ligi, który rozegrany został 25 października, zespół SKU Amstetten zremisował z Blau-Weiss Linz 2-2 (2-0). Mecz na Ertl Glas-Stadion obejrzało 1 436 widzów.

12. kolejka Austria - 1. liga
2019-10-25 19:10 | Stadion: Ertl Glas-Stadion | Widzów: 1436 | Arbiter: R. Eisner
N. Jelisic 85'

Występujące tu zespoły w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą trzy razy. Drużyna SKU Amstetten wygrała aż trzy razy, nie przegrywając żadnego meczu.

Sędzia musiał uspokoić zawodników już na początku meczu. Jedyną kartkę w pierwszej połowie arbiter pokazał Turgayowi Gemicibaşiemu z drużyny gości. Była to 14. minuta spotkania.

W tym czasie to piłkarze SKU Amstetten otworzyli wynik. W 17. minucie na listę strzelców wpisał się Matthias Wurm.

Niedługo później David Peham wywołał eksplozję radości wśród kibiców SKU Amstetten, zdobywając kolejną bramkę w 33. minucie pojedynku. Można się było tego spodziewać, w tym sezonie jest naprawdę skuteczny i wielokrotnie trafiał do siatki rywali. Ma już na swoim koncie osiem strzelonych goli. Przy strzeleniu gola asystę zaliczył Philipp Offenthaler.

Do końca pierwszej połowy żadnej z drużyn nie udało się zmienić wyniku meczu.

Drugą połowę jedenastka Blau-Weiss Linz rozpoczęła w zmienionym składzie, za Aleksandara Kostica wszedł Philipp Pomer. W 51. minucie kartkę otrzymał Daniel Gremsl z SKU Amstetten.

W 53. minucie Michael Drga został zmieniony przez Patricka Lachmayra.

Zawodnicy gości odpowiedzieli zdobyciem bramki. W 58. minucie na listę strzelców wpisał się Nosa Edokpolor. Asystę zanotował Stefano Surdanovic.

W 60. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Lukasa Deinhofera ze SKU Amstetten, a w 66. minucie Nicolę Jelisica z drużyny przeciwnej. W 69. minucie Patrick Schagerl został zmieniony przez Thomasa Hinuma, co miało wzmocnić drużynę SKU Amstetten. Trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Stefana Surdanovica na Philippa Ablingera w 80. minucie.

Dalsze wysiłki podejmowane przez zespół Blau-Weiss Linz przyniosły efekt bramkowy. W 85. minucie Nicola Jelisic wyrównał wynik meczu.

Chwilę później trener Blau-Weiss Linz postanowił bronić wyniku. W 89. minucie postawił na defensywę. Za pomocnika Turgaya Gemicibaşiego wszedł Bernhard Janeczek, typowy obrońca, który miał pomóc swojej drużynie obronić wynik. Trener okazał się dobrym strategiem, jego decyzja pozwoliła zespołowi Blau-Weiss Linz utrzymać remis. W doliczonym czasie gry kartką został ukarany Martin Kreuzriegler, piłkarz gości. Do końca starcia rezultat nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się wynikiem 2-2.

Ammar Helac
60′ Lukas Deinhofer
Turgay Philipp Gemicibaşi14′ 89′
69′ Patrick Schagerl
Nicola Jelisic  85′ 66′
51′ Daniel Gremsl
Aleksandar Kostić46′
Philipp Offenthaler
Lukas Tursch
 17′ Matthias Wurm
Fabian Schubert
 33′ David Peham
Thomas Fröschl
53′ Michael Drga
Tobias Messing
69′ Thomas Hinum
Danilo Mitrović
Kenan Kirim
Oliver Filip
53′ Patrick Lachmayr
Philipp Pomer46′
Daniel Scharner
Philipp Ablinger80′

Zawodnicy SKU Amstetten obejrzeli w meczu dwie żółte kartki, natomiast ich przeciwnicy trzy.

Jedenastka gospodarzy w drugiej połowie dokonała dwóch zmian. Natomiast drużyna Blau-Weiss Linz w drugiej połowie wykorzystała wszystkie zmiany.