Liga austriacka - 12. kolejka 1. ligi: Floridsdorfer AC - SK Austria Klagenfurt 0-2 (0-0)

27 października na Job Consulting Arena w Wiedniu odbył się mecz 12. kolejki austriackiej 1. ligi pomiędzy drużynami Floridsdorfer i Austrii Klagenfurt. Pojedynek zakończył się zwycięstwem Austrii Klagenfurt 2-0. Starcie obejrzało 757 widzów.

12. kolejka Austria - 1. liga
2019-10-27 10:30 | Stadion: Job Consulting Arena | Widzów: 757 | Arbiter: A. Untergasser
Floridsdorfer AC
SK Austria Klagenfurt
0
2
D. Pecirep 83'
S. Zakany 90'

Występujące tu jedenastki w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą sześć razy. Zespół Austrii Klagenfurt wygrał aż cztery razy, zremisował raz, a przegrał tylko raz.

Sędzia musiał uspokoić zawodników już na początku meczu. W 18. minucie kartką został ukarany Ivan Saravanja, zawodnik gości.

W 32. minucie za Mirnesa Becirovica wszedł Manuel Holzmann. W pierwszej minucie doliczonego czasu gry kartkę obejrzał Thomas Blomeyer z drużyny gości. Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 0-0.

Kibice Austrii Klagenfurt nie mogli już doczekać się wprowadzenia Petara Zubaka. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy osiem razy. Murawę musiał opuścić Oliver Markoutz. To była dobra decyzja, ponieważ jego jedenastce udało się strzelić dającą prowadzenie bramkę. W 64. minucie Ali Sahintürk został zmieniony przez Albina Gashiego, co miało wzmocnić zespół Floridsdorfer . Trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Patricka Greila na Sandra Zakanego w 79. minucie.

W 65. minucie sędzia przyznał kartkę Marcowi Sahanekowi z Floridsdorfer.

Bramkarz Floridsdorfer wielokrotnie wychodził z opresji obronną ręką. Skutecznie interweniował w meczu sześć razy, ale nie zachował czystego konta. Na siedem minut przed zakończeniem spotkania bramkę zdobył Darijo Pecirep. To już szóste trafienie tego piłkarz w sezonie.

W 84. minucie Philipp Hütter został zmieniony przez Barisa Ekinjiera, co miało wzmocnić jedenastkę Austrii Klagenfurt. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Buraka Yilmaza na Adolphe Belema. W 86. minucie arbiter pokazał kartkę Markusowi Ruskowi, zawodnikowi Austrii Klagenfurt.

Niedługo później Sandro Zakany wywołał eksplozję radości wśród kibiców Austrii Klagenfurt, strzelając kolejnego gola w trzeciej minucie doliczonego czasu spotkania starcia. Przy strzeleniu gola asystę zaliczył Okan Aydın.

Do końca pojedynku rezultat nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się wynikiem 0-2.

Žan Pelko
32′ Mirnes Becirovic
Ivan Šaravanja18′
65′ Marco Sahanek
Okan Aydın
Elias Felber
Patrick Greil79′
Osarenren Okungbowa
Philipp Hütter84′
85′ Burak Yilmaz
Markus Rusek86′
64′ Ali Sahintürk
Oliver Markoutz62′
Philipp Prosenik
Darijo Pecirep  83′
Jakub Krepelka
Rico Sygo
32′ Manuel Holzmann
Polydoros Gkezos
85′ Adolphe Belem
Florian Jaritz
Pascal Fischer
Julian von Haacke
64′ Albin Gashi
Sandro Zakany79′  90′
Tolga Günes
Baris Ekincier84′
Florian Hainka
Petar Zubak62′

Piłkarze Floridsdorfer dostali w meczu jedną żółtą kartkę, a ich przeciwnicy trzy.

Oba zespoły wykorzystały wszystkie zmiany.