Liga austriacka - 11. kolejka Bundesligi: WSG Swarovski Tirol - TSV Hartberg 0-1 (0-0)

20 października na Tivolim Stadionie Tirol w Innsbrucku odbył się mecz 11. kolejki austriackiej Bundesligi pomiędzy drużynami WSG Wattens i Hartberg. Pojedynek zakończył się zwycięstwem Hartberg 1-0. Na stadionie stawiło się 2 670 widzów.

11. kolejka Austria - Bundesliga
2019-10-20 14:30 | Stadion: Tivoli Stadion Tirol | Widzów: 2670 | Arbiter: A. Kijas
WSG Swarovski Tirol
TSV Hartberg
0
1
R. Rep 61'

Występujące tu jedenastki w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą sześć razy. Drużyna Hartberg wygrała aż pięć razy, a przegrała tylko raz.

Sędzia musiał opanować emocje piłkarzy już na początku meczu. W 19. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Davida Cancolę z Hartberg, a w 43. minucie Floriana Toplitscha z drużyny przeciwnej.

W 53. minucie kartkę dostał Bakary Nimaga, zawodnik Hartberg. Chwilę później trener Hartberg postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 56. minucie na plac gry wszedł Lukas Ried, a murawę opuścił David Cancola.

Jedyną bramkę meczu zdobył Rajko Rep dla zespołu Hartberg. Bramka padła w tej samej minucie. Asystę zaliczył Christian Klem.

W 62. minucie Julian Gölles został zmieniony przez Sebastiana Santina. W 66. minucie Florian Toplitsch został zmieniony przez Clemensa Walcha, a za Floriana Buchachera wszedł na boisko Michael Svoboda, co miało wzmocnić drużynę WSG Wattens . W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Tomáša Ostráka na Lukasa Gabbichlera oraz Daria Tadica na Sandra Gotala. W 68. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Tobiasa Kainza z Hartberg, a w 81. minucie Davida Gugganiga z drużyny przeciwnej.

René Swete
83′ Florian Buchacher
Michael Huber
62′ Julian Peter Gölles
Tobias Kainz68′
81′ David Gugganig
Jodel Dossou
43′ 66′ Florian Toplitsch
Raphael Lukas Sallinger
83′ Michael Svoboda
Amadou Dante
Florian Mader
Thomas Rotter
Florian Rieder
Lukas Gabbichler69′
62′ Sebastian Santin
Jürgen Heil
66′ Clemens Walch
Lukas Ried56′
Milan Jurdík
Sandro Gotal83′

To nie było ładne widowisko, piłkarze często faulowali, co powodowało przestoje w meczu i zniecierpliwienie na trybunach. Sędzia przyznał dwie żółte kartki piłkarzom WSG Wattens, a zawodnikom Hartberg pokazał trzy.