Liga austriacka - 11. kolejka Bundesligi: SKN Sankt Pölten - Austria Wiedeń 2-2 (0-1)

W spotkaniu 11. kolejki austriackiej Bundesligi, które rozegrane zostało 20 października, jedenastka Sankt Polten zremisowała z Austrią Wiedeń 2-2 (0-1). Mecz na NV ARENA w St. Pölten obejrzało 4 041 widzów.

A. Turgeman 67'

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Już na początku meczu to piłkarze Austrii Wiedeń otworzyli wynik. W piątej minucie bramkę zdobył Christoph Monschein. Zawodnik ten strzela jak na zawołanie. To już jego dziewiąte trafienie w sezonie. Przy zdobyciu bramki asystował Alon Turgeman.

Jedyną kartkę w pierwszej połowie dostał Daniel Luxbacher z Sankt Polten. Była to 20. minuta pojedynku. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem zespołu Austrii Wiedeń.

W 54. minucie za Roberta Ljubicica wszedł Martin Rasner. W 56. minucie sędzia ukarał kartką Sandra Ingolitscha, piłkarza Sankt Polten.

Jedenastka gospodarzy otrząsnęła się z chwilowego letargu. Ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Ich wysiłki przyniosły efekt. W 59. minucie na listę strzelców wpisał się Kwang-Ryong Pak. Do wypracowania sytuacji bramkowej przyczynił się Luan.

Zawodnicy gości szybko odpowiedzieli zdobyciem bramki. W 67. minucie Alon Turgeman dał prowadzenie swojej drużynie.

Trener Sankt Polten postanowił zagrać agresywniej. W 68. minucie zmienił pomocnika Michaela Ambichla i na pole gry wprowadził napastnika René Gartlera, który w bieżącym sezonie ma na koncie jednego gola. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko odrobi straty. Nie mylił się, jego drużyna zdołała zdobyć bramkę, odrobić straty i zremisować. W tej samej minucie w jedenastce Austrii Wiedeń doszło do zmiany. Dominik Prokop wszedł za Dominika Fitza. Na 18 minut przed zakończeniem drugiej połowy kartkę otrzymał Alon Turgeman z zespołu gości.

Trener Austrii Wiedeń wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Brighta Edomwonyiego. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy sześć razy. Murawę musiał opuścić Alon Turgeman. W 81. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Martina Rasnera z Sankt Polten, a w 86. minucie Michaela Madla z drużyny przeciwnej. W 83. minucie w zespole Sankt Polten doszło do zmiany. Manuel Haas wszedł za Sandra Ingolitscha. Na trzy minuty przed zakończeniem meczu wyrównującego gola dla drużyny Sankt Polten strzelił z rzutu karnego René Gartler. To pierwsza bramka tego piłkarza w bieżącym sezonie, dla napastnika, to nie jest dobry rezultat.

W 89. minucie arbiter pokazał kartkę Danielowi Drescherowi z Sankt Polten. Do końca starcia wynik nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się rezultatem 2-2.

Ivan Lucic
89′ Daniel Drescher
Alexandar Borković
56′ 83′ Sandro Ingolitsch
Florian Klein
Luan Leite da Silva
Michael Madl86′
Luca Emanuel Meisl
Christoph Martschinko
54′ Robert Ljubičić
Alexander Grünwald
Husein Balić
James Alexander Jeggo
68′ Michael Ambichl
Tarkan Serbest
George Kweku Davies
Christoph Monschein  5′
20′ Daniel Luxbacher
Alon Turgeman  67′ 72′ 80′
 59′ Kwang Ryong Pak
Dominik Fitz68′
Thomas Vollnhofer
Patrick Pentz
83′ Manuel Haas
Caner Cavlan
Ahmet Muhamedbegovic
Maudo Lamine Jarjué
Daniel Petrovic
Thomas Ebner
54′ 81′ Martin Rasner
Dominik Prokop68′
68′  87′ (k.) René Gartler
Manprit Sarkaria
Roope Riski
Bright Osagie Edomwonyi80′

Remis od samego początku „wisiał w powietrzu”. Obie drużyny utrzymywały się przy piłce praktycznie tyle samo czasu. Mecz był bardzo wyrównany, od pierwszej do ostatniej minuty. Z przebiegu meczu nie wynikało, że jedna z drużyn będzie potrafiła przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść. Posiadanie piłki rozłożyło się równomiernie na obie drużyny.

Sędzia przyznał cztery żółte kartki zawodnikom Sankt Polten, a piłkarzom gości pokazał dwie.

Zespół gospodarzy w drugiej połowie wykorzystał wszystkie zmiany. Natomiast jedenastka Austrii Wiedeń w drugiej połowie wymieniła dwóch zawodników.