Liga austriacka - 11. kolejka 1. ligi: Kapfenberger SV - Liebherr Grazer AK 2-0 (0-0)

20 października na Franz-Fekete-Stadion odbyło się spotkanie 11. kolejki austriackiej 1. ligi pomiędzy drużynami Kapfenberger i Grazer AK. Mecz zakończył się zwycięstwem Kapfenberger 2-0. Na stadionie zasiadło 2 715 widzów.

11. kolejka Austria - 1. liga
2019-10-20 10:30 | Stadion: Franz-Fekete-Stadion | Widzów: 2715 | Arbiter: O. Drachta
Kapfenberger SV
Liebherr Grazer AK
2
0
P. Mensah 50'
M. Hernaus 51'

Sędzia musiał uspokoić zawodników już na początku meczu. Między 15. a 22. minutą, sędzia starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki zawodnikom Kapfenberger i jedną drużynie przeciwnej.

Drugą połowę drużyna Kapfenberger rozpoczęła w zmienionym składzie, za İbrahima Bingöla wszedł Levan Eloshvili. Jedyną żółtą kartkę w drugiej połowie otrzymał Lukas Graf z Grazer AK. Była to 49. minuta pojedynku.

Dopiero w drugiej połowie Paul Mensah wywołał eksplozję radości wśród kibiców Kapfenberger, strzelając gola w 50. minucie starcia. Przy strzeleniu gola pomagał Alexander Steinlechner.

Zespół gości ruszył do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację szybko wykorzystała drużyna Kapfenberger, zdobywając kolejną bramkę. W 51. minucie na listę strzelców wpisał się Marvin Hernaus. Sytuację bramkową stworzył Lukas Skrivanek.

W 55. minucie Alexander Bauer został zmieniony przez Lukę Kiriča. Trener Grazer AK wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Alexandra Koglera. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy sześć razy. Murawę musiał opuścić Benjamin Rosenberger. W 65. minucie Marvin Hernaus został zmieniony przez Ilyaję Zubkov, a za Lukasa Skrivanka wszedł na boisko Kristijan Makovec, co miało wzmocnić zespół Kapfenberger. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Dominika Derranta na Richarda.

W 81. minucie za czerwoną kartkę zszedł z boiska Michael Lang osłabiając tym samym drużynę Kapfenberger. Do końca meczu wynik nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się rezultatem 2-0.

Patrick Haider
15′ Ivo Antonio Kralj
Dominik Derrant71′
Alexander Steinlechner
Marco Sebastian Gantschnig22′
79′ Lukas Skrivanek
Lukas Graf49′
15′ 46′ İbrahim Bingöl
Peter Kozissnik
Matija Horvat
Alexander Bauer55′
81′ Michael Lang
Josip Krznarić
David Sencar
Gerald Nutz
 50′ Paul Mensah
Benjamin Rosenberger55′
 51′ 65′ Marvin Hernaus
Philipp Schellnegger
Vítor Hugo Araújo Vieira
José Lucas Santos Barbosa de Lima
Franz Valentin Stolz
Christoph Weissenbacher
79′ Kristijan Makovec
Alexander Kogler55′
46′ Levan Eloshvili
Filip Smoljan
65′ Illia Zubkov

Zawodnicy gospodarzy dostali w meczu dwie żółte kartki oraz jedną czerwoną, natomiast ich przeciwnicy dwie żółte.