Liga austriacka - 1. kolejka Bundesligi: SKN Sankt Pölten - Sturm Graz 0-0

W pojedynku 1. kolejki austriackiej Bundesligi, który rozegrany został 13 września, zespół Sankt Polten zremisował ze Sturmem Graz 0-0. Mecz na NV ARENA w St. Pölten obejrzało 1 357 widzów.

1. kolejka Austria - Bundesliga
2020-09-13 14:30 | Stadion: NV ARENA | Widzów: 1357 | Arbiter: A. Heiß
SKN Sankt Pölten
Sturm Graz
0
0

Od początku spotkania niewiele się działo na boisku. Można powiedzieć, że jednym z ważniejszych wydarzeń w pierwszych minutach meczu było ukaranie zawodnika kartką. Między siódmą a 38. minutą, sędzia starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki piłkarzom Sankt Polten i jedną drużynie przeciwnej.

Na drugą połowę jedenastka Sankt Polten wyszła w zmienionym składzie, za Daniela Luxbachera wszedł Daniel Schütz. Arbiter pokazał żółte kartki zawodnikom Sankt Polten: Alexandrowi Schmidtowi w 62. i Danielowi Schützowi w 64. minucie.

W tej samej minucie Jakob Jantscher zastąpił Ivana Ljubica. W 65. minucie Otar Kiteishvili został zmieniony przez Andreasa Kuena, a za Kevina Friesenbichlera wszedł na boisko Philipp Huspek, co miało wzmocnić zespół Sturmu Graz. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Dora Hugiego na Marcela Tanzmayra. Sędzia przyznał żółte kartki zawodnikom Sturm Graz: Kevinowi Friesenbichlerowi w 76. i Lukasowi Jägerowi w 82. minucie.

Trener Sankt Polten postanowił zagrać agresywniej. W 84. minucie zmienił pomocnika George'a Daviesa i na pole gry wprowadził napastnika Nicolasa Meistera. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko wyjdzie na prowadzenie. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego jedenastka wciąż miała problemy ze skutecznością. Na pięć minut przed zakończeniem spotkania w zespole Sturmu Graz doszło do zmiany. Sebastian Zettl wszedł za Stefana Hierländera.

Gregory Kwesi Wüthrich38′
84′ George Kweku Davies
Stefan Hierländer85′
Robert Ljubičić
Jakob Jantscher64′
7′ 46′ Daniel Luxbacher
Lukas Jäger82′
37′ Peter Pokorný
Otar Kiteishvili65′
62′ Alexander Schmidt
Kevin Friesenbichler76′ 78′
81′ Dor Hugi
Philipp Huspek78′
46′ 64′ Daniel Schütz
Tobias Koch
Christoph Halper
Andreas Kuen65′
84′ Nicolas Meister
Ivan Ljubic64′
81′ Marcel Tanzmayr
Sebastian Zettl85′

Z przebiegu meczu nie wynikało, że jedna z drużyn będzie potrafiła przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść. Posiadanie piłki rozłożyło się równomiernie na obie drużyny. Remis od samego początku „wisiał w powietrzu”. Obie drużyny utrzymywały się przy piłce praktycznie tyle samo czasu. Mecz był bardzo wyrównany, od pierwszej do ostatniej minuty.

To nie było ładne widowisko, piłkarze często faulowali, co powodowało przestoje w meczu i zniecierpliwienie na trybunach. Arbiter ukarał żółtymi kartkami czterech piłkarzy gospodarzy. Pokazał im dwie żółte kartki w pierwszej i dwie w drugiej połowie meczu. Zawodnicy Sturmu Graz otrzymali jedną żółtą kartkę w pierwszej i dwie w drugiej części meczu.

Jedenastka Sankt Polten w drugiej połowie wykorzystała wszystkie zmiany. Natomiast drużyna gości w drugiej połowie dokonała czterech zmian.