Liga austriacka - 1. kolejka Bundesligi: Linzer Athletik Sport Klub - Austria Wiedeń 1-0 (1-0)

11 września na Linzer Stadion w Linzu odbyło się starcie 1. kolejki austriackiej Bundesligi pomiędzy drużynami LASku i Austrii Wiedeń. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem LASku 1-0. Pojedynek obejrzało 6 400 widzów.

1. kolejka Austria - Bundesliga
2020-09-11 20:30 | Stadion: Linzer Stadion | Widzów: 6400 | Arbiter: S. Gishamer
Linzer Athletik Sport Klub
Austria Wiedeń
1
0
A. Gruber 43'

Od początku spotkania niewiele się działo na boisku. Można powiedzieć, że jednym z ważniejszych wydarzeń w pierwszych minutach meczu było ukaranie zawodnika kartką. Sędzia pokazał żółte kartki zawodnikom LASk: René Rennerowi w 8. i Philippowi Wiesingerowi w 25. minucie.

W 36. minucie James Holland został zmieniony przez Lukasa Grgica. W 42. minucie kartkę obejrzał Stephan Zwierschitz z Austrii Wiedeń.

Wysiłki podejmowane przez zespół LASku w końcu przyniosły efekt bramkowy. Na dwie minuty przed zakończeniem pierwszej połowy wynik ustalił Andreas Gruber. Sytuację bramkową stworzył Peter Michorl.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem drużyny LASku.

W 58. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Maximiliana Saksa z Austrii Wiedeń, a w 65. minucie Petera Michorla z drużyny przeciwnej. Między 62. a 80. minutą, boisko opuścili piłkarze Austrii Wiedeń: Maximilian Sax, Christoph Martschinko, Thomas Ebner, na ich miejsce weszli: Alexander Grünwald, Georg Teigl, Aleksandar Jukic. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Andreasa Grubera, Petara Filipovicia zajęli: Dominik Reiter, Andrés Andrade.

Trener Austrii Wiedeń postanowił zagrać agresywniej. W 80. minucie zmienił pomocnika Patricka Wimmera i na pole gry wprowadził napastnika Brighta Edomwonyiego. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko odrobi straty. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego zespół wciąż miał problemy ze skutecznością. W drugiej połowie nie padły gole.

Patrick Pentz
77′ Petar Filipović
Maudo Lamine Jarjué
Reinhold Ranftl
Michael Madl
Gernot Trauner
Christoph Martschinko62′
25′ Philipp Wiesinger
Stephan Zwierschitz42′
Husein Balić
Thomas Ebner80′
36′ James Robert Holland
Manprit Sarkaria
65′ Peter Michorl
Maximilian Sax58′ 62′
8′ René Renner
Patrick Wimmer80′
 43′ 71′ Andreas Gruber
Alexander Grünwald62′
77′ Andrés Alberto Andrade Cedeño
Aleksandar Jukic80′
36′ Lukas Grgic
Stefan Radulovic
Mads Emil Møller Madsen
Georg Teigl62′
71′ Dominik Reiter
Bright Osagie Edomwonyi80′

To był brutalny mecz. Obie drużyny koncentrowały się bardziej na faulowaniu przeciwnika niż na strzelaniu goli. Arbiter w pierwszej połowie pokazał dwie żółte kartki zawodnikom LASku, natomiast w drugiej jedną. Piłkarze gości otrzymali w pierwszej połowie jedną żółtą kartkę, a w drugiej dostali tyle samo.

Drużyna gospodarzy wykorzystała wszystkie zmiany. Natomiast jedenastka Austrii Wiedeń w drugiej połowie wymieniła czterech zawodników.