Liga austriacka - 1. kolejka 1. ligi: SV Ried - SK Austria Klagenfurt 1-3 (0-0)

W starciu 1. kolejki austriackiej 1. ligi, które rozegrane zostało 26 lipca, drużyna Ried przegrała z Austrią Klagenfurt 1-3 (0-0). Mecz na josko ARENA w Ried Im Innkreis obejrzało 2 667 widzów.

D. Pecirep 63'

Niewiele działo się od początku meczu, dlatego warto odnotować fakt, że już w tej fazie spotkania jeden z zawodników nie mógł kontynuować zawodów. W 40. minucie Ante Bajic został zmieniony przez Canillasa.

Na drugą połowę zespół Austrii Klagenfurt wyszedł w zmienionym składzie, za Daniela Steinwendera wszedł Oliver Markoutz.

Nagle piłkarze Austrii Klagenfurt nie dali szansy bramkarzowi drużyny przeciwnej. W 56. minucie bramkę zdobył Oliver Markoutz. Asystę zaliczył Okan Aydın.

W 58. minucie swoją drugą bramkę w tym meczu zdobył Oliver Markoutz z Austrii Klagenfurt. W 61. minucie boisko opuścili piłkarze Ried : Valentin Grubeck, Arne Ammerer, a na ich miejsce weszli Jefté Betancor, Stefan Nutz.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Austrii Klagenfurt w 63. minucie spotkania, gdy Darijo Pecirep strzelił trzeciego gola. Przy zdobyciu bramki po raz kolejny asystował Okan Aydın.

Niedługo później trener Austrii Klagenfurt postanowił wpuścić trochę wiecej świeżości w linię pomocy i w 77. minucie zastąpił zmęczonego Philippa Hüttera. Na boisko wszedł Fabio Markelic, który miał za zadanie wprowadzić nieco spokoju w środku boiska. W tej samej minucie w zespole Austrii Klagenfurt doszło do zmiany. Sandro Zakany wszedł za Patricka Greila.

Mimo że drużyna Ried nie grzeszy umiejętnością konstruowania sytuacji strzeleckich, na 66 ataków oddała tylko 10 celnych strzałów, to w końcu zdobyła długo wyczekiwaną przez ich kibiców bramkę. W doliczonej czwartej minucie meczu na listę strzelców wpisał się Gedeon Takougnadi.

Do końca pojedynku wynik nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się rezultatem 1-3.

Ivan Šaravanja
 90′ Gedeon Balakiyem Takougnadi
Philipp Hütter77′
40′ Ante Bajic
Daniel Steinwender46′
61′ Stefan Nutz
Okan Aydın
Julian Wießmeier
Polydoros Gkezos
Marcel Ziegl
Patrick Greil77′
61′ Jefté Betancor Sánchez
Fabio Markelic77′
61′ Arne Ammerer
Sandro Zakany77′
61′ Valentin Grubeck
Oliver Markoutz46′  56′, 58′
40′ Jorge Peláez Sánchez
Mersei Dieu Nsandi

Sędzia nie wręczył żadnych kartek, mimo zdarzających się fauli.

Jedni i drudzy wykorzystali wszystkie zmiany.