Liga austriacka - 1. kolejka 1. ligi: SK Vorwärts Steyr - FC Wacker Innsbruck 2-0 (0-0)

W spotkaniu 1. kolejki austriackiej 1. ligi, które rozegrane zostało 26 lipca, jedenastka Vorwärts Steyr zwyciężyła z Wacker Innsbruck 2-0 (0-0). Mecz na S.I.S. Arena obejrzało 2 100 widzów.

1. kolejka Austria - 1. liga
2019-07-26 19:10 | Stadion: EK Kammerhofer Arena | Widzów: 1629 | Arbiter: J. Spurny
SK Vorwärts Steyr
FC Wacker Innsbruck
2
0
C. Bibaku 72'
J. Martinović 76'

Drużyny nie spotykały się na boisku zbyt często. Na 17 starć jedenastka Vorwärts Steyr wygrała cztery razy, ale więcej przegrywała, bo aż 10 razy. Trzy mecze zakończyły się remisem.

Już w pierwszych minutach drużyna Wacker Innsbruck próbowała rozpoznać przeciwników konstruując akcje zaczepne. Przez dłuższy czas przewaga w posiadaniu piłki była aż nadto widoczna, jednak nie przynosiło to efektów w postaci bramek. Obie drużyny schodziły na przerwę przy bezbramkowym wyniku.

Na drugą połowę zespół Wacker Innsbruck wyszedł w zmienionym składzie, za Alexandra Joppicha wszedł Felix Bacher. Między 57. a 65. minutą, sędzia starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki zawodnikom gospodarzy i jedną drużynie przeciwnej.

Trener Wacker Innsbruck postanowił zagrać agresywniej. W 66. minucie zmienił pomocnika Markusa Wallnera i na pole gry wprowadził napastnika Sundaya Faleyego. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko wyjdzie na prowadzenie. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego zespół wciąż miał problemy ze skutecznością. Na 19 minut przed zakończeniem drugiej połowy kartką został ukarany Sefik Abali, zawodnik gości.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Vorwärts Steyr w 72. minucie spotkania, gdy Christopher Bibaku zdobył pierwszą bramkę. Asystę zanotował Nicolas Wimmer.

W 74. minucie za Pascala Hofstättera wszedł Thomas Himmelfreundpointner.

Zespół Wacker Innsbruck ruszył do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację szybko wykorzystała jedenastka gospodarzy, strzelając kolejnego gola. W 76. minucie wynik ustalił Josip Martinović. Bramka padła po podaniu Bojana Mustecica.

Na 13 minut przed zakończeniem pojedynku w drużynie Wacker Innsbruck doszło do zmiany. Ertugrul Yildirim wszedł za Elvina Ibrisimovica. Chwilę później trener Vorwärts Steyr postanowił wpuścić trochę wiecej świeżości w linię pomocy i w 82. minucie zastąpił zmęczonego Kevina Brandstättera. Na boisko wszedł Dragan Marceta, który miał za zadanie wprowadzić nieco spokoju w środku boiska. W 83. minucie w zespole Vorwärts Steyr doszło do zmiany. Okan Yilmaz wszedł za Christophera Bibaku.

W pierwszej minucie doliczonego czasu gry sędzia wręczył kartkę Sundayowi Faleyemu z jedenastki gości. Do końca spotkania wynik nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się rezultatem 2-0.

Sefik Abali71′
65′ Michael Halbartschlager
Raphael Gallé
74′ Pascal Hofstätter
Murat Şatin
62′ 82′ Kevin Brandstätter
Alexander Gründler57′
 76′ Josip Martinović
Elvin Ibrisimovic77′
 72′ 83′ Christopher Bibaku
Markus Wallner66′
Bernhard Staudinger
Alexander Eckmayr
82′ Dragan Marceta
Felix Bacher46′
74′ Thomas Himmelfreundpointner
Ertugrul Yildirim77′
83′ Okan Yilmaz

Przewaga zespołu Wacker Innsbruck w posiadaniu piłki była ogromna (61 procent), niestety, pomimo takiej przewagi jedenastka poniosła porażkę.

Zawodnicy gospodarzy obejrzeli w meczu dwie żółte kartki, a ich przeciwnicy trzy.