Liga austriacka - 1. kolejka 1. ligi: Liebherr Grazer AK - FC Dornbirn 1913 0-1 (0-0)

W spotkaniu 1. kolejki austriackiej 1. ligi, które rozegrane zostało 12 września, drużyna Grazer AK przegrała z Dornbirnem 0-1 (0-0). Mecz na Merkur Arena obejrzało 2 046 widzów.

L. Katnik 66'

Występujące tu zespoły w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą dwa razy. Jedenastka Dornbirnu wygrała jeden raz, zremisowała raz, nie przegrywając żadnego meczu.

Pierwszym ważniejszym wydarzeniem w meczu było ukaranie zawodnika. W 31. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Maria Jokicia z Dornbirnu, a w 33. minucie Dominika Hackingera z drużyny przeciwnej.

Na drugą połowę drużyna Dornbirnu wyszła w zmienionym składzie, za Lukasa Allgäuera wszedł Timo Friedrich. W 51. minucie kartkę dostał Andreas Malin z Dornbirnu.

W 57. minucie w jedenastce Dornbirnu doszło do zmiany. Lukas Fridrikas wszedł za Aarona Kirchera. W 63. minucie sędzia ukarał kartką Petera Kozissnika, piłkarza gospodarzy.

Jedyną bramkę meczu zdobył Lukas Katnik dla drużyny Dornbirnu. Bramka padła w tej samej minucie. Sytuację bramkową stworzył Lukas Fridrikas.

W 69. minucie Peter Tschernegg został zastąpiony przez Philippa Schellneggera. W następstwie utraty bramki trener Grazer AK postanowił zagrać agresywniej. W tej samej minucie zmienił pomocnika Thomasa Finka i na pole gry wprowadził napastnika Paula Kiedla. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko odrobi straty. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego jedenastka wciąż miała problemy ze skutecznością. W 74. minucie Christoph Domig został zmieniony przez Toma Zimmerschieda, a za Lukasa Katnika wszedł na boisko Felix Gurschler, co miało wzmocnić drużynę Dornbirnu. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Lukasa Grafa na Marca Gantschniga.

W doliczonym czasie gry kartkę dostał Stephan Palla, zawodnik Grazer AK.

Lucas Bundschuh
78′ Lukas Graf
Lukas Allgäuer46′
63′ Peter Kozissnik
Mario Jokić31′
90′ Stephan Palla
Andreas Malin51′
33′ Dominik Hackinger
Florian Prirsch
69′ Peter Tschernegg
Christoph Domig74′
69′ Thomas Fink
Maximilian Lang
78′ Marco Sebastian Gantschnig
Tom Zimmerschied74′
69′ Philipp Schellnegger
Lukas Fridrikas57′
69′ Paul Kiedl

Przewaga zespołu Grazer AK w posiadaniu piłki była ogromna (63 procent), niestety, pomimo takiej przewagi jedenastka poniosła porażkę.

To nie było ładne widowisko, piłkarze często faulowali, co powodowało przestoje w meczu i zniecierpliwienie na trybunach. Sędzia pokazał trzy żółte kartki piłkarzom Grazer AK, natomiast zawodnikom gości przyznał dwie.

Drużyna gospodarzy w drugiej połowie wykorzystała wszystkie zmiany. Natomiast zespół Dornbirnu w drugiej połowie dokonał czterech zmian.