Liga austriacka - 1. kolejka 1. ligi: Kapfenberger SV - FC Wacker Innsbruck 0-3 (0-3)

W meczu 1. kolejki austriackiej 1. ligi, który rozegrany został 11 września, drużyna Kapfenberger przegrała z Wacker Innsbruck 0-3 (0-3). Mecz na Franz-Fekete-Stadion obejrzało 500 widzów.

1. kolejka Austria - 1. liga
2020-09-11 18:30 | Stadion: Franz-Fekete-Stadion | Widzów: 500 | Arbiter: F. Jandl
Ronivaldo 38'

Dotychczasowa historia spotkań między zespołami jest bardzo bogata. Na 30 spotkań jedenastka Wacker Innsbruck wygrała 11 razy i zanotowała osiem porażek oraz 11 remisów.

Na pierwszą bramkę meczu trzeba było trochę poczekać. Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Wacker Innsbruck w 26. minucie spotkania, gdy Atsushi Zaizen strzelił pierwszego gola. Asystę zanotował Darijo Grujcic.

Zespół Kapfenberger ruszył do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację szybko wykorzystała jedenastka gości, zdobywając kolejną bramkę. W 34. minucie wynik na 0-2 podwyższył Thomas Kofler. Bramka padła po podaniu Ronivaldo.

Prawie natychmiast Ronivaldo wywołał eksplozję radości wśród kibiców Wacker Innsbruck, strzelając kolejnego gola w 38. minucie meczu. Asystę przy bramce zaliczył Fabio Viteritti.

Do końca spotkania rezultat nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się wynikiem 0-3.

W 61. minucie za Olivera Bachera wszedł Michael Lang. Między 61. a 84. minutą, boisko opuścili piłkarze Wacker Innsbruck: Atsushi Zaizen, Ronivaldo, Fabio Viteritti, na ich miejsce weszli: Sunday Faleye, Elvin Ibrisimovic, Robert Martić. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Dina Mušii, Martina Gschila zajęli: Levan Eloshvili, Winfred Amoah.

Arbiter przyznał żółte kartki zawodnikom Kapfenberger: Michaelowi Langowi w 76. i Matii Horvatowi w 85. minucie.

Darijo Grujcic
80′ Martin Gschiel
Lukas Hupfauf
Amar Kvakić
Thomas Kofler  34′
Alexander Steinlechner
Markus Wostry
61′ Dino Mušija
Atsushi Zaizen  26′ 71′
85′ Matija Horvat
Fabio Viteritti84′
Leo Mikić
Abdoul Karim Conté
Simon Staber
Raphael Gallé
61′ Oliver Bacher
Alexander Joppich
61′ 76′ Michael Lang
Florian Kopp
80′ Winfred Amoah
Robert Martić84′
Adin Omić
Sunday Adeyemi Faleye71′
Michael Wildbacher
Alexander Gründler
61′ Levan Eloshvili
Elvin Ibrisimovic81′

Sędzia nie ukarał zawodników Wacker Innsbruck żadną kartką, natomiast piłkarzom gospodarzy pokazał dwie żółte.