Liga austriacka - 1. kolejka 1. ligi: FC Liefering - SKU Amstetten 2-3 (0-1)

26 lipca na Red Bull Arena w Walsie-Siezenheimie odbyło się spotkanie 1. kolejki austriackiej 1. ligi pomiędzy drużynami Liefering i SKU Amstetten. Starcie zakończyło się zwycięstwem SKU Amstetten 3-2. Na stadionie zasiadło 378 widzów.

D. Peham 73',83'

Występujące tu drużyny w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą trzy razy. Jedenastka Liefering wygrała dwa razy, a przegrała tylko raz.

Sędzia musiał opanować emocje piłkarzy już na początku meczu. W 15. minucie kartką został ukarany Patrick Puchegger, piłkarz SKU Amstetten.

Nieoczekiwanie zawodnicy SKU Amstetten nie dali szansy bramkarzowi drużyny przeciwnej. W 29. minucie na listę strzelców wpisał się Daniel Maderner. Bramka padła po podaniu Philippa Gallhubera.

W 33. minucie arbiter przyznał kartkę Alexandrowi Prassowi z zespołu gospodarzy. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem jedenastki SKU Amstetten.

Drużyna Liefering otrząsnęła się z chwilowego letargu. Ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Ich wysiłki przyniosły efekt. W 52. minucie David Affengruber wyrównał wynik meczu. Asystę zaliczył Csaba Bukta.

Trener SKU Amstetten postanowił zagrać agresywniej. W 67. minucie zmienił pomocnika Matthiasa Wurma i na pole gry wprowadził napastnika Michaela Drgę. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko wyjdzie na prowadzenie. Nie mylił się, jego jedenastka zdołała strzelić gola i wygrać spotkanie.

Piłkarze SKU Amstetten odpowiedzieli strzeleniem gola. Na 17 minut przed zakończeniem drugiej połowy na listę strzelców wpisał się David Peham. Asystę przy bramce zaliczył Daniel Scharner.

W 74. minucie Csaba Bukta został zmieniony przez Luisa Phelipego. W 76. minucie Philipp Gallhuber został zmieniony przez Daniela Gremsla, co miało wzmocnić drużynę SKU Amstetten. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Tobiasa Anselma na Kim Jung-Mina oraz Karima Adeyemiego na Benjamina Šeškę.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników SKU Amstetten w 83. minucie spotkania, gdy David Peham strzelił trzeciego gola. Przy strzeleniu gola pomógł Daniel Gremsl.

W 87. minucie w zespole SKU Amstetten doszło do zmiany. Lukas Deinhofer wszedł za Davida Pehama.

Pod koniec meczu rozwiązał się worek z bramkami, jednak kibice gospodarzy nie mieli powodów do zadowolenia. W pierwszej minucie doliczonego czasu gry wynik ustalił Junior Adamu. Asystę zanotował Alexander Prass.

Drużynie Liefering zabrakło czasu, żeby zadać decydujący cios i spotkanie zakończyło się skromnym zwycięstwem jedenastki SKU Amstetten.

Philipp Gallhuber76′
33′ Alexander Prass
Patrick Puchegger15′
Nicolas Seiwald
Marco Stark
Nikola Stosic
Patrick Schagerl
80′ Karim-David Adeyemi
Daniel Scharner
 90′ Junior Chukwubuike Adamu
Manuel Seidl
76′ Tobias Anselm
Matthias Wurm 67′
 52′ David Affengruber
Daniel Maderner  29′
74′ Csaba Bukta
Daniel Gremsl76′
74′ Luis Phelipe de Souza Figueiredo
Kenan Kirim
76′ Jung-Min Kim
Patrick Lachmayr
Rene Hellermann
Philipp Offenthaler
80′ Benjamin Šeško
Michael Drga67′

Piłkarze obu drużyn dostali po jednej żółtej kartce.