Liga austriacka - 1. kolejka 1. ligi: Austria Wiedeń II - SV Horn 1-5 (1-3)

26 lipca na Generala Arena w Wiedniu odbyło się starcie 1. kolejki austriackiej 1. ligi pomiędzy drużynami Austrii Wiedeń II i Horn. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem Horn 5-1. Na stadionie zasiadło 480 widzów.

M. Toth 59'

Występujące tu jedenastki w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 11 razy. Drużyna Horn wygrała aż siedem razy, zremisowała raz, a przegrała tylko trzy.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Fani jeszcze dobrze nie rozsiedli się na trybunach, a już padła pierwsza bramka w tym spotkaniu. W dziewiątej minucie Johannes Handl dał prowadzenie swojej drużynie. Przy zdobyciu bramki asystę zaliczył Pascal Macher.

Piłkarze Horn odpowiedzieli strzeleniem gola. W 23. minucie bramkę wyrównującą zdobył Ercan Kara. Asystę przy golu zaliczył Mario Stefel.

Pod koniec pierwszej połowy rozwiązał się worek z bramkami. Widzowie mieli powody do zadowolenia. Na trzy minuty przed zakończeniem pierwszej połowy na listę strzelców wpisał się Michael Cheukoua. Sytuację bramkową stworzył Thomas Salamon.

Zespół Austrii Wiedeń II ruszył do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację szybko wykorzystała jedenastka Horn, zdobywając kolejną bramkę. Gola na 1-3 strzelił po raz drugi w pierwszej minucie doliczonego czasu gry Michael Cheukoua. W zdobyciu bramki pomógł Ercan Kara.

W 48. minucie sędzia pokazał kartkę Aleksandarowi Jukicowi z Austrii Wiedeń II.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Horn w 59. minucie spotkania, gdy Marcel Toth zdobył czwartą bramkę. Bramka padła po podaniu Michaela Cheukoui.

W 60. minucie Michael Cheukoua został zmieniony przez Marca Hausjella.

W 62. minucie swojego drugiego gola w tym meczu strzelił Ercan Kara z Horn. Między 66. a 84. minutą, boisko opuścili zawodnicy Austrii Wiedeń II: Stefan Feiertag, Patrick Wimmer, Niels Hahn, na ich miejsce weszli: Mateo Tadić, Stefan Radulovic, Armand Smrcka. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Marcela Totha, Maria Stefla zajęli: Andree Neumayer, Benjamin Redzic.

Na 21 minut przed zakończeniem drugiej połowy arbiter pokazał kartkę Marcelowi Tothowi, piłkarzowi Horn. Do końca meczu rezultat nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się wynikiem 1-5.

Sebastian Gessl
 9′ Johannes Handl
Thomas Salamon
48′ Aleksandar Jukic
Filip Faletar
84′ Niels Hahn
Florian Sittsam
Anouar El Moukhantir
Mario Stefel83′
70′ Patrick Wimmer
Marcel Toth  59′ 69′ 73′
66′ Stefan Feiertag
Marco Hausjell60′
70′ Stefan Radulovic
David Lippeck
84′ Armand Smrcka
Andree Neumayer73′
66′ Mateo Tadić
Fabian Vyhnalek
Lucas Nicolás Ribeiro Nelson
Benjamin Redzic83′

Zawodnicy obu drużyn otrzymali po jednej żółtej kartce.