LASk - Rheindorf 0-1 (0-0). Liga austriacka - 12. kolejka Bundesligi

24 października na Raiffeisen Arena w Pasching odbyło się starcie 12. kolejki austriackiej Bundesligi pomiędzy drużynami LASku i Rheindorf. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem Rheindorf 1-0. Na stadionie stawiło się 4 136 widzów.

12. kolejka Austria - Bundesliga
2021-10-24 14:30 | Stadion: Raiffeisen Arena | Widzów: 4143 | Arbiter: Alexander Harkam
Linzer Athletik Sport Klub
SC Rheindorf Altach
0
1
N. Bischof 83'

Występujące tu zespoły w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 18 razy. Jedenastka LASku wygrała aż 13 razy, zremisowała cztery, a przegrała tylko raz.

Niewiele działo się od początku meczu, dlatego warto odnotować fakt, że już w tej fazie spotkania jeden z zawodników nie mógł kontynuować zawodów. W 33. minucie Philipp Netzer zastąpił Feliksa Straußa.

Jedyną kartkę w pierwszej połowie arbiter pokazał Stefanowi Haudumowi z Rheindorf. Była to 45. minuta meczu. Na tym zakończyła się pierwsza połowa spotkania. Obie drużyny schodziły na przerwę przy bezbramkowym wyniku.

W 56. minucie kartkę obejrzał Berkay Dabanlı z jedenastki gości. Trener LASku postanowił zagrać agresywniej. W 66. minucie zmienił pomocnika Saschę Horvatha i na pole gry wprowadził napastnika Mamoudou Karamoko, który w bieżącym sezonie ma na koncie dwa gole. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko wyjdzie na prowadzenie. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego zespół wciąż miał problemy ze skutecznością.

W tej samej minucie w jedenastce LASku doszło do zmiany. Peter Michorl wszedł za Lukasa Grgica. A kibice Rheindorf nie mogli już doczekać się wprowadzenia Noah Bischofa. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy pięć razy. Murawę musiał opuścić Johannes Tartarotti. Posunięcie trenera było słuszne. Noah Bischofa zdobył zwycięską bramkę w 83. minucie spotkania. W 66. minucie Csaba Bukta został zmieniony przez Samuela Mischitza, co miało wzmocnić zespół Rheindorf. Trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Hong Hyeon-seoka na Huseina Balicia w 76. minucie oraz Thomasa Goigingera na Christopha Monscheina w tej samej minucie.

Mimo że jedenastka Rheindorf nie grzeszy umiejętnością konstruowania sytuacji strzeleckich, na 65 ataków oddała tylko trzy celne strzały, to w końcu strzeliła długo wyczekiwanego przez ich kibiców gola. W 83. minucie wynik ustalił Noah Bischof. Do wypracowania sytuacji bramkowej przyczynił się Nosa Edokpolor.

W samej końcówce pojedynku kartkę dostał Felix Strauß, zawodnik Rheindorf. W pierwszej minucie doliczonego czasu gry w drużynie Rheindorf doszło do zmiany. Sebastian Aigner wszedł za Manuela Thurnwalda.

Pape Alioune N'Diaye
66′ Lukas Grgic
Csaba Bukta66′
66′ Sascha Horvath
Manuel Thurnwald90′
81′ Thomas Goiginger
Nosa Iyobosa Edokpolor
James Robert Holland
Johannes Tartarotti66′
76′ Hyeon-seok Hong
Felix Strauß33′ 89′
76′ Husein Balić
Sebastian Aigner90′
66′ Peter Michorl
Noah Bischof66′  83′
66′ Mamoudou Karamoko
Samuel Mischitz66′
81′ Christoph Monschein
Amir Abdijanovic

Jedenastka LASku miała dziewięć szans na strzelenie bramki z rzutu rożnego.

To nie było ładne widowisko, piłkarze często faulowali, co powodowało przestoje w meczu i zniecierpliwienie na trybunach. Sędzia nie ukarał piłkarzy LASku żadną kartką, natomiast zawodnikom gości pokazał trzy żółte.

Jedni i drudzy wymienili po czterech zawodników.