FC Salzburg - WSG Swarovski Tirol 4-0 (3-0). Liga austriacka - 32. kolejka Bundesligi

22 maja na Red Bull Arena w Walsie-Siezenheimie odbył się mecz 32. kolejki austriackiej Bundesligi pomiędzy drużynami Salzburga i WSG Wattens. Pojedynek zakończył się zwycięstwem Salzburga 4-0. Na stadionie zasiadło 3 000 widzów.

32. kolejka Austria - Bundesliga
2021-05-22 17:00 | Stadion: Red Bull Arena | Widzów: 3000 | Arbiter: Chiristian-Petru Ciochirca
M. Berisha 26',43',66'

Przed meczem można było odgadnąć kto jest faworytem. Drużyna WSG Wattens przebywa na dole tabeli zajmując szóste miejsce, za to zespół Salzburga zajmując pierwszą pozycję w rozgrywkach był zdecydowanym kandydatem do zwycięstwa.

Występujące tu zespoły w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą pięć razy. Jedenastka Salzburga wygrała aż cztery razy, a przegrała tylko raz.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Fani jeszcze dobrze nie rozsiedli się na trybunach, a już padł pierwszy gol w tym spotkaniu. W ósmej minucie po gwizdku arbitra oznaczającego początek spotkania bramkę zdobył Bernardo.

W 15. minucie arbiter pokazał kartkę Davidowi Gugganigowi z WSG Wattens.

Niedługo później Mërgim Berisha wywołał eksplozję radości wśród kibiców Salzburga, zdobywając kolejną bramkę w 26. minucie starcia. Piłkarz ten strzela jak na zawołanie. To już jego dwunaste trafienie w sezonie. Przy strzeleniu gola asystę zaliczył Brenden Aaronson.

Na siedem minut przed zakończeniem pierwszej połowy sędzia ukarał kartką Žana Rogelja, zawodnika gości.

W 43. minucie swojego drugiego gola w tym meczu strzelił Mërgim Berisha z Salzburga.

Trener WSG Wattens postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 63. minucie na plac gry wszedł Florian Toplitsch, a murawę opuścił Johannes Naschberger. W tej samej minucie Benjamin Pranter został zastąpiony przez Floriana Riedera.

W tej samej minucie w drużynie WSG Wattens doszło do zmiany. Tobias Anselm wszedł za Zlatka Dedica. W tej samej minucie na murawie pojawił się Patrick Farkas z Salzburga, którego zadaniem było wzmocnienie szyków obronnych. Wszedł on za Rasmusa Nissena. Rezultat meczu pokazał, że zmiana była dobrym posunięciem trenera. W 64. minucie boisko opuścili zawodnicy Salzburga: Enock Mwepu, Mohamed Camara, a na ich miejsce weszli Noah Okafor, Zlatko Junuzović.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Salzburga w 66. minucie spotkania, gdy Mërgim Berisha zdobył czwartą bramkę. Ponownie asystę zanotował Brenden Aaronson.

W 69. minucie Mërgim Berisha został zmieniony przez Sékou Koïtę, a za André Ramalha wszedł na boisko Patson Daka, co miało wzmocnić zespół Salzburga. Trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Rennego Smitha na Juliana Göllesa w 77. minucie oraz Žana Rogelja na Stefana Hagera w tej samej minucie. Jedyną kartkę w drugiej połowie dostał Bernardo z drużyny gospodarzy. Była to 87. minuta pojedynku. Do końca starcia wynik nie uległ zmianie. Mecz zakończył się rezultatem 4-0.

Benjamin Ozegovic
63′ Rasmus Kristensen Nissen
Fabian Koch
Oumar Mickael Solet Bomawoko
Raffael Behounek
74′ André Ramalho Silva
David Gugganig15′
Andreas Ulmer
Renny Piers Smith77′
64′ Zlatko Junuzović
Johannes Naschberger63′
Brenden Russell Aaronson
Žan Rogelj38′ 88′
64′ Noah Arinzechukwu Okafor
Athanasios Petsos
 8′ 87′ Bernardo Fernandes da Silva Junior
Benjamin Pranter63′
 26′, 43′ (k.), 66′ 69′ Mërgim Berisha
Julian Peter Gölles77′
63′ Patrick Farkas
Stefan Hager88′
64′ Mohamed Camara
Florian Rieder63′
64′ Enock Mwepu
Florian Toplitsch63′
74′ Patson Daka
Tobias Anselm63′
69′ Sékou Koïta
Felix Kerber

Zespół Salzburga był w posiadaniu piłki przez 63 procent czasu gry, przełożyło się to na okazałe zwycięstwo w tym spotkaniu.

Sędzia pokazał jedną żółtą kartkę zawodnikom Salzburga, a piłkarzom gości przyznał dwie.

Obie jedenastki dokonały po pięć zmian w drugiej połowie.