FC Salzburg - SV Ried 3-0 (3-0). Liga austriacka - 14. kolejka Bundesligi

W meczu 14. kolejki austriackiej Bundesligi, który rozegrany został 27 stycznia, drużyna Salzburga wygrała z Ried 3-0 (3-0). Starcie odbyło się na Red Bull Arena w Walsie-Siezenheimie.

P. Daka 45'

Przed meczem można było odgadnąć kto jest faworytem. Zespół Ried przebywa na dole tabeli zajmując 10. miejsce, za to drużyna Salzburga zajmując pierwszą pozycję w rozgrywkach była zdecydowanym kandydatem do zwycięstwa.

Występujące tu jedenastki w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 81 razy. Zespół Salzburga wygrał aż 45 razy, zremisował 21, a przegrał tylko 15.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Salzburga w 15. minucie spotkania, gdy Rasmus Nissen zdobył pierwszą bramkę. Asystę zanotował Brenden Aaronson.

Niedługo później Sékou Koïta wywołał eksplozję radości wśród kibiców Salzburga, strzelając kolejnego gola w 29. minucie spotkania. Można się było tego spodziewać, w tym sezonie jest naprawdę skuteczny i wielokrotnie trafiał do siatki rywali. Ma już na swoim koncie 11 zdobytych bramek. Przy zdobyciu bramki asystował Zlatko Junuzović.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Salzburga w 45. minucie spotkania, gdy Patson Daka strzelił trzeciego gola. Piłkarz ten strzela jak na zawołanie. To już jego dziesiąte trafienie w sezonie. Asystę przy bramce zaliczył Sékou Koïta.

Do końca pojedynku wynik nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się rezultatem 3-0.

Drugą połowę jedenastka Ried rozpoczęła w zmienionym składzie, za Lucę Meisl wszedł Manuel Kerhe. W 56. minucie Bernardo zastąpił Andreasa Ulmera.

Między 56. a 67. minutą, boisko opuścili piłkarze Salzburga: Mohamed Camara, Brenden Aaronson, Patson Daka, na ich miejsce weszli: Antoine Bernède, Enock Mwepu, Mërgim Berisha. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Daniela Offenbachera, Bernda Gschweidla, Ante Bajica zajęli: Markus Lackner, Stefan Nutz, Marcel Canadi. W 70. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Constantina Reinera z Ried, a w 75. minucie Sékou Koïtę z drużyny przeciwnej. Trener Salzburga wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Karima-Davida Adeyemiego. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy sześć razy i ma na koncie jednego strzelonego gola. Murawę musiał opuścić Luka Sučić.

Po chwili trener Ried postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 83. minucie na plac gry wszedł Julian Wießmeier, a murawę opuścił Marcel Ziegl.

Samuel Sahin-Radlinger
 15′ Rasmus Kristensen Nissen
Constantin Reiner70′
André Ramalho Silva
Kennedy Kofi Boateng
Maximilian Wöber
Thomas Reifeltshammer
56′ Bernardo Fernandes da Silva Junior
Luca Emanuel Meisl46′
63′ Mohamed Camara
Marcel Ziegl83′
63′ Brenden Aaronson
Michael Lercher
76′ Luka Sučić
Daniel Offenbacher56′
Zlatko Junuzović
Ante Bajic67′
 45′ 64′ Patson Daka
Bernd Gschweidl57′
 29′ 75′ Sékou Koïta
Marco Grüll
Carlos Miguel Coronel
Daniel-Edward Daniliuc
56′ Andreas Ulmer
Manuel Kerhe46′
Albert Vallci
Marcel Canadi67′
63′ Antoine Joseph Emmanuel Bernède
Markus Lackner56′
63′ Enock Mwepu
Stefan Nutz57′
76′ Karim-David Adeyemi
Julian Wießmeier83′
64′ Mërgim Berisha
Valentin Grubeck

Jedenastka Salzburga była w posiadaniu piłki przez 65 procent czasu gry, przełożyło się to na okazałe zwycięstwo w tym pojedynku.

Zawodnicy obu drużyn dostali po jednej żółtej kartce.

Obie drużyny wymieniły po pięciu graczy w drugiej połowie.