FC Salzburg - Sturm Graz 4-1 (2-0). Liga austriacka - 12. kolejka Bundesligi

W spotkaniu 12. kolejki austriackiej Bundesligi, które rozegrane zostało 24 października, drużyna Salzburga wygrała ze Sturmem Graz 4-1 (2-0). Mecz na Red Bull Arena w Walsie-Siezenheimie obejrzało 16 512 widzów.

12. kolejka Austria - Bundesliga
2021-10-24 17:00 | Stadion: Red Bull Arena | Widzów: 16512 | Arbiter: Manuel Schüttengruber
J. Jantscher 50'

Zespoły zajmowały sąsiednie miejsca w tabeli, więc zapowiadał się ciekawy i wyrównany mecz. Zespół Salzburga zajmował pierwsze, natomiast drużyna Sturmu Graz - drugie miejsce.

Występujące tu zespoły w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 112 razy. Jedenastka Salzburga wygrała aż 54 razy, zremisowała 30, a przegrała tylko 28.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Już na początku meczu zawodnicy Salzburga nie dali szansy bramkarzowi drużyny przeciwnej. W piątej minucie Rasmus Nissen dał prowadzenie swojej drużynie. Asystę zaliczył Noah Okafor.

Jedenastka Sturmu Graz ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystał zespół gospodarzy, zdobywając kolejną bramkę. W 22. minucie celnym strzałem popisał się Karim-David Adeyemi. Można się było tego spodziewać, w tym sezonie jest naprawdę skuteczny i wielokrotnie trafiał do siatki rywali. Ma już na swoim koncie dziewięć strzelonych goli. Asystę przy bramce ponownie zanotował Noah Okafor.

Jedyną kartkę w pierwszej połowie sędzia pokazał Karimowi-Davidowi Adeyemiemu z Salzburga. Była to 28. minuta meczu. Do końca pierwszej połowy żadnej z drużyn nie udało się zmienić wyniku meczu.

Fani jeszcze dobrze nie rozsiedli się na trybunach po przerwie, a już padł kolejny gol w tym spotkaniu. W pierwszych minutach drugiej połowy na listę strzelców wpisał się Jakob Jantscher. To już siódme trafienie tego piłkarz w sezonie.

W 57. minucie kartkę obejrzał Andreas Ulmer z drużyny gospodarzy. Trener Sturmu Graz wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Manprita Sarkarię. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy pięć razy i ma na koncie aż cztery zdobyte bramki. Murawę musiał opuścić Alexandar Borković. Na 21 minut przed zakończeniem drugiej połowy w drużynie Salzburga doszło do zmiany. Nicolás Capaldo wszedł za Lukę Sučicia.

W 70. minucie Jon Gorenc został zmieniony przez Ivana Ljubica. W tej samej minucie trener Salzburga postanowił skorzystać ze swojego jokera i na plac gry wszedł Junior Adamu, a murawę opuścił Noah Okafor.

W 74. minucie do własnej bramki trafił zawodnik Sturmu Graz Jörg Siebenhandl.

W 81. minucie swoją drugą bramkę w tym meczu zdobył Karim-David Adeyemi z Salzburga. W 87. minucie boisko opuścili piłkarze gospodarzy: Roko Šimić, Daouda Guindo, Bernardo, a na ich miejsce weszli Karim-David Adeyemi, Andreas Ulmer, Maximilian Wöber.

W 88. minucie kartkę dostał Jusuf Gazibegović, zawodnik Sturmu Graz. Do końca pojedynku wynik nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się rezultatem 4-1.

Jörg Siebenhandl 74′ (samob.)
 5′ Rasmus Kristensen Nissen
Jusuf Gazibegović88′
Jérôme Junior Onguéné
David Affengruber
87′ Maximilian Wöber
Gregory Kwesi Wüthrich78′
57′ 87′ Andreas Ulmer
Alexandar Borković63′
69′ Luka Sučić
Dogbole Franck Anderson Niangbo77′
70′ Noah Arinzechukwu Okafor
Kelvin Kwarteng Yeboah78′
 22′, 81′ 28′ 87′ Karim-David Adeyemi
Jakob Jantscher  50′
Nico Mantl
Tobias Schützenauer
87′ Bernardo Fernandes da Silva Junior
Niklas Geyrhofer78′
87′ Daouda Guindo
Lukas Jäger77′
69′ Nicolás Capaldo Toboas
Christoph Lang78′
Mamady Diambou
Ivan Ljubic70′
70′ Junior Chukwubuike Adamu
Manprit Sarkaria63′
87′ Roko Šimić

Arbiter pokazał dwie żółte kartki piłkarzom Salzburga, a zawodnikom gości przyznał jedną.

Oba zespoły dokonały po pięć zmian w drugiej połowie.