FC Salzburg - Sturm Graz 3-1 (3-1). Liga austriacka - 23. kolejka Bundesligi

4 kwietnia na Red Bull Arena w Walsie-Siezenheimie odbył się mecz 23. kolejki austriackiej Bundesligi pomiędzy drużynami Salzburga i Sturmu Graz. Starcie zakończyło się zwycięstwem Salzburga 3-1.

A. Dante 13'

Występujące tu jedenastki w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 109 razy. Drużyna Salzburga wygrała aż 51 razy, zremisowała 30, a przegrała tylko 28.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Salzburga w trzeciej minucie spotkania, gdy Patson Daka zdobył pierwszą bramkę. To już dwudzieste pierwsze trafienie tego zawodnika w sezonie.

W piątej minucie swojego drugiego gola w tym meczu strzelił Patson Daka z Salzburga. W zdobyciu bramki pomógł Brenden Aaronson.

Niedługo później Patson Daka wywołał eksplozję radości wśród kibiców Salzburga, zdobywając kolejną bramkę w 11. minucie pojedynku.

Piłkarze Sturmu Graz szybko odpowiedzieli strzeleniem gola. W 13. minucie na listę strzelców wpisał się Amadou Dante. Bramka padła po podaniu Jakoba Jantschera.

Między 34. a 38. minutą, sędzia starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki zawodnikom gospodarzy i jedną drużynie przeciwnej. Do końca starcia rezultat nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się wynikiem 3-1.

Drugą połowę jedenastka Sturmu Graz rozpoczęła w zmienionym składzie, za Ivana Ljubica wszedł Otar Kiteishvili. W pierwszych sekundach drugiej połowy spotkania arbiter pokazał kartkę Zlatkowi Junuzoviciowi z zespołu gospodarzy.

W 65. minucie w drużynie Sturmu Graz doszło do zmiany. Kevin Friesenbichler wszedł za Kelvina Kwartenga. W 66. minucie Antoine Bernède został zastąpiony przez Bernarda. Na 21 minut przed zakończeniem drugiej połowy kartką został ukarany Lukas Jäger, zawodnik Sturmu Graz.

W 70. minucie karnego dla Salzburg nie wykorzystał Patson Daka. Bramkarz wykazał się świetnym refleksem na linii bramkowej. Trener Sturmu Graz wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Dardana Shabanhaxhaja. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy 11 razy. Murawę musiał opuścić Andreas Kuen. Po chwili trener Salzburga postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 77. minucie na plac gry wszedł Karim-David Adeyemi, a murawę opuścił Brenden Aaronson.

Od 77 minuty boisko opuścili zawodnicy Salzburga: Zlatko Junuzović, Mërgim Berisha, na ich miejsce weszli: Nicolas Seiwald, David Affengruber. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Jakoba Jantschera, Jona Gorenca zajęli: Bekim Balaj, Sandro Schendl. Na boisku zrobiło się niespokojnie. Aby opanować sytuację w 90. minucie, arbiter przyznał żółte kartki zawodnikom obu drużyn: Bernardowi i Kevinowi Friesenbichlerowi.

David Nemeth
37′ Maximilian Wöber
Gregory Kwesi Wüthrich
Andreas Ulmer
Amadou Dante  13′
66′ Antoine Joseph Emmanuel Bernède
Stefan Hierländer
Enock Mwepu
Andreas Kuen76′
77′ Brenden Russell Aaronson
Jon Gorenc Stankovič84′
47′ 77′ Zlatko Junuzović
Ivan Ljubic46′
34′ 90′ Mërgim Berisha
Kelvin Kwarteng Yeboah65′
 3′, 5′, 11′ 70′ (k.) Patson Daka
Jakob Jantscher38′ 83′
Nico Mantl
Tobias Schützenauer
90′ David Affengruber
Niklas Geyrhofer
Patrick Farkas
Otar Kiteishvili46′
66′ 90′ Bernardo Fernandes da Silva Junior
Sandro Schendl84′
Oumar Mickael Solet Bomawoko
Dardan Shabanhaxhaj76′
77′ Karim-David Adeyemi
Bekim Balaj83′
77′ Nicolas Seiwald
Kevin Friesenbichler65′ 90′

Sędzia pokazał dwie żółte kartki piłkarzom Salzburga w pierwszej połowie, w drugiej również dwie. Zawodnicy drużyny przeciwnej otrzymali w pierwszej połowie jedną żółtą kartkę, natomiast w drugiej dwie.

Drużyna gospodarzy w drugiej połowie wymieniła czterech zawodników. Natomiast jedenastka Sturmu Graz w drugiej połowie wymieniła pięciu zawodników.