FC Salzburg - SKN Sankt Pölten 4-1 (2-1). Liga austriacka - 20. kolejka Bundesligi

7 marca na Red Bull Arena w Walsie-Siezenheimie odbyło się spotkanie 20. kolejki austriackiej Bundesligi pomiędzy drużynami Salzburga i Sankt Polten. Pojedynek zakończył się zwycięstwem Salzburga 4-1.

T. Booth 12'

Jedenastka Salzburga bardzo potrzebowała punktów, by utrzymać się w czołówce ligowej tabeli. Zespół ten zajmował pierwsze miejsce i był zdecydowanym faworytem spotkania.

Występujące tu zespoły w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 19 razy. Drużyna Salzburga wygrała aż 15 razy, zremisowała trzy, a przegrała tylko raz.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Sankt Polten w 12. minucie spotkania, gdy Taylor Booth zdobył pierwszą bramkę.

W 15. minucie sędzia pokazał kartkę Peterowi Pokornemu z drużyny gości.

Jedenastka gospodarzy wyrównała wynik meczu. Po kwadransie gry wyrównującego gola dla zawodników Salzburga strzelił Patson Daka. Piłkarz ten strzela jak na zawołanie. To już jego osiemnaste trafienie w sezonie. Przy strzeleniu gola asystował Brenden Aaronson.

W 22. minucie kartką został ukarany André Ramalho, zawodnik gospodarzy.

Pod koniec pierwszej połowy rozwiązał się worek z bramkami. Widzowie mieli powody do zadowolenia. W 33. minucie Enock Mwepu dał prowadzenie swojemu zespołowi. Asystę przy bramce zaliczył Andreas Ulmer.

Do końca pierwszej połowy żadnej z drużyn nie udało się zmienić wyniku meczu.

W 48. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Patsona Dakę z Salzburga, a w 54. minucie Roberta Ljubičicia z drużyny przeciwnej.

Drużyna Sankt Polten ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystała jedenastka gospodarzy, strzelając kolejnego gola. Na 21 minut przed zakończeniem drugiej połowy wynik na 3-1 podwyższył Brenden Aaronson. Do wypracowania sytuacji bramkowej przyczynił się Zlatko Junuzović.

W 70. minucie Alexander Schmidt został zmieniony przez George'a Daviesa. W tej samej minucie w zespole Sankt Polten doszło do zmiany. Brandon Servania wszedł za Roberta Ljubičicia. Po chwili trener Salzburga postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 78. minucie na plac gry wszedł Luka Sučić, a murawę opuścił Brenden Aaronson.

W 79. minucie w drużynie Salzburga doszło do zmiany. Karim-David Adeyemi wszedł za Patsona Dakę. A kibice Sankt Polten nie mogli już doczekać się wprowadzenia Christopha Halpera. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy pięć razy i ma na koncie jedną zdobytą bramkę. Murawę musiał opuścić Taylor Booth. W 80. minucie Samuel Tetteh został zmieniony przez Nicolasa Meistera, a w pierwszej minucie doliczonego czasu meczu za Kofiego Schulza wszedł na boisko Martin Majnovics, co miało wzmocnić zespół Sankt Polten. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Enocka Mwepu na Nicolasa Seiwalda oraz Zlatka Junuzovicia na Davida Affengrubera.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Salzburga w 90. minucie spotkania, gdy Mërgim Berisha zdobył z rzutu karnego czwartą bramkę. Można się było tego spodziewać, w tym sezonie jest naprawdę skuteczny i wielokrotnie trafiał do siatki rywali. Ma już na swoim koncie dziewięć strzelonych goli.

Do końca starcia wynik nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się rezultatem 4-1.

Michael Blauensteiner
22′ André Ramalho Silva
Lukas Tursch
 33′ 85′ Enock Mwepu
Taylor Booth  12′ 80′
 69′ 78′ Brenden Russell Aaronson
Robert Ljubičić54′ 70′
90′ Zlatko Junuzović
Peter Pokorný15′
 17′ 48′ 79′ Patson Daka
Alexander Schmidt70′
 90′ (k.) Mërgim Berisha
Samuel Tetteh Kotoko80′
Nico Mantl
Pirmin Franz Strasser
90′ David Affengruber
Daniel Drescher
Patrick Farkas
Martin Majnovics90′
Oumar Mickael Solet Bomawoko
George Kweku Davies70′
85′ Nicolas Seiwald
Brandon Iván Servania70′
78′ Luka Sučić
Christoph Halper80′
79′ Karim-David Adeyemi
Nicolas Meister80′

Zespół Salzburga był w posiadaniu piłki przez 62 procent czasu gry, przełożyło się to na okazałe zwycięstwo w tym meczu.

Arbiter w pierwszej połowie przyznał jedną żółtą kartkę zawodnikom gospodarzy, natomiast w drugiej dostali tyle samo. Piłkarze Sankt Polten otrzymali w pierwszej połowie jedną żółtą kartkę, a w drugiej dostali tyle samo.

Jedenastka gospodarzy w drugiej połowie dokonała czterech zmian. Natomiast drużyna Sankt Polten w drugiej połowie wymieniła pięciu zawodników.