FC Salzburg - Rapid Wiedeń 2-0 (1-0). Liga austriacka - 30. kolejka Bundesligi

12 maja na Red Bull Arena w Walsie-Siezenheimie odbyło się spotkanie 30. kolejki austriackiej Bundesligi pomiędzy drużynami Salzburga i Rapidu. Starcie zakończyło się zwycięstwem Salzburga 2-0.

P. Daka 33',56'

Drużyny zajmowały sąsiednie miejsca w tabeli, więc zapowiadał się ciekawy i wyrównany mecz. Drużyna Salzburga zajmowała pierwszą, natomiast zespół Rapidu - drugą pozycję.

Dotychczasowa historia spotkań między zespołami jest bardzo bogata. Na 109 pojedynków drużyna Salzburga wygrała 49 razy i zanotowała 32 porażki oraz 28 remisów.

Pierwszym ważniejszym wydarzeniem w meczu było ukaranie zawodnika. Jedyną żółtą kartkę w pierwszej połowie dostał Srdan Grahovac z drużyny gości. Była to 30. minuta starcia.

Trzeba było trochę poczekać, aby Patson Daka wywołał eksplozję radości wśród kibiców Salzburga, strzelając gola w 33. minucie pojedynku. To już dwudzieste piąte trafienie tego zawodnika w sezonie. Przy zdobyciu bramki asystę zaliczył Mërgim Berisha.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem zespołu Salzburga.

W pierwszych minutach drugiej połowy żółtą kartkę dostał Leo Greiml, piłkarz gości.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Salzburga w 56. minucie spotkania, gdy Patson Daka zdobył drugą bramkę. W 65. minucie za Thorstena Schicka wszedł Filip Stojković.

W tej samej minucie w drużynie Rapidu doszło do zmiany. Ercan Kara wszedł za Taxiarchisa Fountasa. Chwilę później trener Salzburga postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 66. minucie na plac gry wszedł Karim-David Adeyemi, a murawę opuścił Mërgim Berisha. A kibice Rapidu nie mogli już doczekać się wprowadzenia Christopha Knasmüllnera. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy dziewięć razy i ma na koncie aż 10 strzelonych goli. Murawę musiał opuścić Koya Kitagawa.

Między 70. a 79. minutą, boisko opuścili zawodnicy Salzburga: Enock Mwepu, Antoine Bernède, na ich miejsce weszli: Nicolas Seiwald, Bernardo. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Leo Greimla, Maximiliana Ullmanna zajęli: Mario Sonnleitner, Lukas Sulzbacher. W 79. minucie żółtą kartkę obejrzał Maximilian Hofmann z Rapidu. Na cztery minuty przed zakończeniem meczu drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną dostał Maximilian Hofmann osłabiając zespół Rapidu. Wcześniejszą kartkę ten piłkarz dostał w 79. minucie.

W pierwszej minucie doliczonego czasu spotkania boisko opuścili piłkarze gospodarzy: Noah Okafor, Patrick Farkas, a na ich miejsce weszli Brenden Aaronson, Rasmus Nissen. Do końca meczu rezultat nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się wynikiem 2-0.

Richard Strebinger
90′ Rasmus Kristensen Nissen
Srdan Grahovac30′
77′ Antoine Joseph Emmanuel Bernède
Thorsten Schick65′
77′ Enock Mwepu
Lion Schuster
90′ Brenden Russell Aaronson
Maximilian Ullmann79′
Zlatko Junuzović
Yusuf Demir
66′ Mërgim Berisha
Koya Kitagawa70′
 33′, 56′ Patson Daka
Taxiarchis Fountas65′
Nico Mantl
Paul Gartler
90′ Patrick Farkas
Mario Sonnleitner70′
77′ Bernardo Fernandes da Silva Junior
Filip Stojković65′
Oumar Mickael Solet Bomawoko
Lukas Sulzbacher79′
77′ Nicolas Seiwald
Christoph Knasmüllner70′
66′ Karim-David Adeyemi
Marcel Ritzmaier
90′ Noah Arinzechukwu Okafor
Ercan Kara65′

Sędzia nie ukarał zawodników Salzburga żadną kartką, natomiast piłkarzom gości pokazał trzy żółte oraz jedną czerwoną.

Jedni i drudzy wymienili po pięciu graczy w drugiej połowie.