FC Salzburg - Rapid Wiedeń 2-0 (0-0). Liga austriacka - 8. kolejka Bundesligi

19 września na Red Bull Arena w Walsie-Siezenheimie odbył się mecz 8. kolejki austriackiej Bundesligi pomiędzy drużynami Salzburga i Rapidu. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem Salzburga 2-0. Na stadionie zasiadło 17 218 widzów. Na boisku mogliśmy zobaczyć Kamila Piątkowskiego występującego w Salzburgu.

8. kolejka Austria - Bundesliga
2021-09-19 17:00 | Stadion: Red Bull Arena | Widzów: 17218 | Arbiter: Markus Hameter
FC Salzburg
Rapid Wiedeń
2
0
K. Adeyemi 79'
B. Aaronson 90'

Występujące tu jedenastki w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 110 razy. Drużyna Salzburga wygrała aż 50 razy, zremisowała 28, a przegrała tylko 32.

Niewiele działo się od początku meczu, dlatego warto odnotować fakt, że już w tej fazie spotkania jeden z zawodników nie mógł kontynuować zawodów. W 21. minucie Oumar Solet został zastąpiony przez Jérôme'a Onguénégo.

W 36. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Jérôme'a Onguénégo z Salzburga, a w drugiej minucie doliczonego czasu Emanuela Aiwu z drużyny przeciwnej. Na tym zakończyła się pierwsza połowa spotkania. Obie drużyny schodziły na przerwę przy bezbramkowym wyniku.

Trener Salzburga postanowił wzmocnić linię napadu i w 64. minucie zastąpił zmęczonego Juniora Adamu. Na boisko wszedł Benjamin Šeško, który miał za zadanie częściej niepokoić obrońców drużyny przeciwnej. W tej samej minucie w drużynie Salzburga doszło do zmiany. Nicolas Seiwald wszedł za Nicolása Capalda.

Trener Rapidu postanowił zagrać agresywniej. W tej samej minucie zmienił pomocnika Christopha Knasmüllnera i na pole gry wprowadził napastnika Koyę Kitagawę. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko wyjdzie na prowadzenie. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego jedenastka wciąż miała problemy ze skutecznością. Arbiter przyznał żółte kartki zawodnikom Rapid: Kevinowi Wimmerowi w 78. i Marcowi Grüllowi w 79. minucie.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Salzburga w 79. minucie spotkania, gdy Karim-David Adeyemi strzelił z karnego pierwszego gola. Można się było tego spodziewać, w tym sezonie jest naprawdę skuteczny i wielokrotnie trafiał do siatki rywali. Ma już na swoim koncie siedem zdobytych bramek.

Trenerzy obu drużyn postanowili odświeżyć składy w 90. minucie, w drużynie Rapidu za Thorstena Schicka wszedł Kelvin Arase, a w jedenastce Salzburga Karim-David Adeyemi zmienił Noaha Okafora.

W ostatnich minutach spotkania na murawie stadionu atmosfera była rozgrzana. W czwartej minucie doliczonego czasu gry trafił Brenden Aaronson. Przy zdobyciu bramki pomagał Noah Okafor.

Do końca spotkania rezultat nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się wynikiem 2-0.

Leo Greiml
21′ Oumar Mickael Solet Bomawoko
Kevin Wimmer78′
Andreas Ulmer
Maximilian Ullmann
Luka Sučić
Dejan Petrovič
64′ Nicolás Capaldo Toboas
Thorsten Schick90′
 90′ Brenden Russell Aaronson
Marco Grüll79′
Mohamed Camara
Emanuel Aiwu45′
64′ Junior Chukwubuike Adamu
Christoph Knasmüllner64′
 79′ (k.) 90′ Karim-David Adeyemi
Ercan Kara
Nico Mantl
Bernhard Unger
Kilian Ludewig
Maximilian Hofmann
21′ 36′ Jérôme Junior Onguéné
Jonas Antonius Auer
Antoine Joseph Emmanuel Bernède
Srdan Grahovac
90′ Noah Arinzechukwu Okafor
Kelvin Arase90′
64′ Nicolas Seiwald
Thierno Mamadou Lamarana Ballo
64′ Benjamin Šeško
Koya Kitagawa64′

Zespół Salzburga był w posiadaniu piłki przez 73 procent czasu gry, przełożyło się to na zwycięstwo w tym starcie.

Sędzia pokazał jedną żółtą kartkę zawodnikom Salzburga, a piłkarzom gości przyznał trzy.

Jedenastka Salzburga dokonała czterech zmian. Natomiast drużyna gości w drugiej połowie wymieniła dwóch graczy.