FC Salzburg - Linzer Athletik Sport Klub 2-0 (0-0). Liga austriacka - 25. kolejka Bundesligi

18 kwietnia na Red Bull Arena w Walsie-Siezenheimie odbył się mecz 25. kolejki austriackiej Bundesligi pomiędzy drużynami Salzburga i LASku. Pojedynek zakończył się zwycięstwem Salzburga 2-0.

N. Okafor 90'

Dotychczasowa historia spotkań między zespołami jest bardzo bogata. Na 58 spotkań drużyna Salzburga wygrała 27 razy i zanotowała 11 porażek oraz 20 remisów.

Od pierwszych minut drużyna Salzburga zawzięcie atakowała bramkę przeciwników. Linia obrony jedenastki LASku była jednak dobrze ustawiona i żaden z ataków nie zakończył się utratą bramki. Między 20. a 29. minutą, sędzia starał się uspokoić grę pokazując trzy żółte kartki zawodnikom LASku.

Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 0-0.

Na murawie, jak to często zdarzało się Salzburgowi w tym sezonie, pojawił się Bernardo, którego zadaniem było wzmocnienie szyków obronnych. Zmienił on w 65. minucie Maximiliana Wöbera. Rezultat meczu pokazał, że zmiana była dobrym posunięciem trenera. A kibice LASku nie mogli już doczekać się wprowadzenia Dominika Reitera. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy 14 razy i ma na koncie jednego strzelonego gola. Murawę musiał opuścić Johannes Eggestein.

W 74. minucie za Brendena Aaronsona wszedł Karim-David Adeyemi. Na 10 minut przed zakończeniem spotkania arbiter przyznał kartkę René Rennerowi z zespołu gości.

Drużynie gospodarzy w końcu udało się pokonać bramkarza rywali. Z przebiegu meczu wynikało, że ta bramka im się należała. Było już pięć celnych strzałów na bramkę przeciwnika i w końcu piłka wpadła do siatki. W 87. minucie bramkę zdobył Mërgim Berisha. To już dziesiąte trafienie tego piłkarz w sezonie.

W 89. minucie boisko opuścili piłkarze gospodarzy: Noah Okafor, Nicolas Seiwald, a na ich miejsce weszli Patson Daka, Zlatko Junuzović.

Zespół LASku ruszył do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację szybko wykorzystała jedenastka gospodarzy, strzelając kolejnego gola. W doliczonej trzeciej minucie meczu na listę strzelców wpisał się Noah Okafor. Do wypracowania sytuacji bramkowej przyczynił się Karim-David Adeyemi.

Do końca pojedynku rezultat nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się wynikiem 2-0.

Andrés Alberto Andrade Cedeño21′
65′ Maximilian Wöber
Peter Michorl20′
74′ Brenden Russell Aaronson
René Renner80′
89′ Zlatko Junuzović
Thomas Goiginger
89′ Patson Daka
Johannes Eggestein69′
 87′ Mërgim Berisha
Husein Balić
Nico Mantl
Thomas Gebauer
Patrick Farkas
Petar Filipović
65′ Bernardo Fernandes da Silva Junior
Marvin Potzmann
Oumar Mickael Solet Bomawoko
Lukas Grgic
89′  90′ Noah Arinzechukwu Okafor
Mads Emil Møller Madsen
89′ Nicolas Seiwald
Dominik Reiter69′
74′ Karim-David Adeyemi
Thomas Sabitzer

Sędzia nie ukarał zawodników Salzburga żadną kartką, natomiast piłkarzom gości pokazał cztery żółte.

Drużyna Salzburga w drugiej połowie wymieniła czterech graczy. Natomiast zespół gości w drugiej połowie wymienił jednego zawodnika.