Cashpoint Sportclub Rheindorf Altach - WSG Swarovski Tirol 2-1 (1-0). Liga - 32. kolejka

20 maja na Cashpoint-Arena odbył się mecz 32. kolejki ADMIRAL Bundesliga pomiędzy drużynami Rheindorfu Altach i Tirolu. Pojedynek zakończył się zwycięstwem Rheindorfu Altach 2-1.

20 maja  na Cashpoint-Arena odbył się mecz  32. kolejki  ADMIRAL Bundesliga pomiędzy drużynami Rheindorfu Altach  i Tirolu. Pojedynek zakończył się zwycięstwem Rheindorfu Altach 2-1.

Zespoły nie spotykały się na boisku zbyt często. Na 13 starć drużyna Tirolu wygrała cztery razy, ale więcej przegrywała, bo sześć razy. Trzy mecze zakończyły się remisem.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Tuż po rozpoczęciu meczu zespół Rheindorfu Altach objął prowadzenie. W trzeciej minucie Bakary Nimaga dał prowadzenie swojej drużynie.

Między ósmą a 33. minutą, sędzia starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki zawodnikom Rheindorfu Altach i jedną drużynie przeciwnej. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem zespołu Rheindorfu Altach.

Drugą połowę drużyna Tirolu rozpoczęła w zmienionym składzie, za Sandiego Ogrinca, Juliusa Ertlthalera weszli Valentino Müller, Stefan Skrbo. Jedyną żółtą kartkę w drugiej połowie otrzymał Felix Strauss z zespołu Rheindorfu Altach. Była to 51. minuta spotkania.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Rheindorfu Altach w 52. minucie spotkania, gdy Felix Strauss strzelił drugiego gola. W 65. minucie Justin Forst zastąpił Giacoma Vrioniego.

W tej samej minucie Alexander Ranacher został zmieniony przez Žana Rogelja, a za Johannesa Naschbergera wszedł na boisko Thomas Sabitzer, co miało wzmocnić drużynę Tirolu. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Emanuela Schreinera na Nosę Edokpolor oraz Christopha Monscheina na Dominika Reitera. Bakary Nimaga z Rheindorfu Altach w 67. minucie dostał drugą żółtą, a następnie czerwoną kartkę i musiał opuścić boisko. Wcześniej ten zawodnik został ukarany w ósmej minucie.

Piłkarze Tirolu odpowiedzieli zdobyciem bramki. Na 16 minut przed zakończeniem drugiej połowy na listę strzelców wpisał się Giacomo Vrioni. Asystę przy golu zaliczył Raffael Behounek.

Zespołowi Tirolu zabrakło czasu, żeby zadać decydujący cios i spotkanie zakończyło się skromnym zwycięstwem drużyny Rheindorfu Altach.

Sędzia przyznał trzy żółte kartki i jedną czerwoną zawodnikom Rheindorfu Altach, a piłkarzom Tirolu pokazał jedną żółtą.

Oba zespoły wymieniły po pięciu graczy w drugiej połowie.