Austria Wiedeń - WSG Swarovski Tirol 2-1 (1-0). Liga - 4. kolejka

W starciu 4. kolejki ADMIRAL Bundesliga, które rozegrane zostało 13 sierpnia, drużyna Austrii Wiedeń wygrała z Tirolem 2-1 (1-0). Spotkanie odbyło się na Generali Arena.

W  starciu 4. kolejki  ADMIRAL Bundesliga, które rozegrane zostało 13 sierpnia, drużyna Austrii Wiedeń wygrała  z Tirolem  2-1 (1-0). Spotkanie odbyło się na Generali Arena.

Drużyny nie spotykały się na boisku zbyt często. Na 10 pojedynków zespół Tirolu wygrał trzy razy, ale więcej przegrywał, bo cztery razy. Trzy mecze zakończyły się remisem.

Już w pierwszych minutach drużyna Tirolu próbowała rozpoznać przeciwników konstruując akcje zaczepne. Przez dłuższy czas przewaga w posiadaniu piłki była aż nadto widoczna, jednak nie przynosiło to efektów w postaci bramek. Sytuację bramkową stworzył Dominik Fitz.

W tym czasie to zawodnicy Austrii Wiedeń otworzyli wynik. W 20. minucie bramkę zdobył Haris Tabakovic.

W 33. minucie czerwoną kartkę obejrzał Lucas Galvao, tym samym zespół Austrii Wiedeń musiał większość mecz grać w dziesiątkę, mimo to zdołał jeszcze poprawić wynik. W 35. minucie Haris Tabakovic zastąpił Billy'ego Koumetio. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem drużyny Austrii Wiedeń.

Fani jeszcze dobrze nie rozsiedli się na trybunach po przerwie, a już padła kolejna bramka w tym spotkaniu. W 49. minucie na listę strzelców wpisał się Dominik Fitz. Przy strzeleniu gola pomógł Matthias Braunöder.

W 55. minucie w zespole Tirolu doszło do zmiany. Alexander Ranacher wszedł za Dominika Štumbergera.

Piłkarze Tirolu szybko odpowiedzieli strzeleniem gola. W 58. minucie wynik ustalił Tim Prica. Asystę przy bramce zanotował Lukas Sulzbacher.

W 63. minucie boisko opuścili piłkarze Austrii Wiedeń: Aleksandar Jukić, Can Keles, a na ich miejsce weszli Florian Wustinger, Dominik Fitz. Jedyną żółtą kartkę w meczu sędzia pokazał Valentinowi Müllerowi z drużyny Tirolu. Była to 77. minuta spotkania. Trener Tirolu postanowił zagrać agresywniej. W 80. minucie zmienił pomocnika Žana Rogelja i na pole gry wprowadził napastnika Denisa Tomica. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko odrobi straty. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego drużyna wciąż miała problemy ze skutecznością.

W tej samej minucie Valentino Müller został zmieniony przez Johannesa Naschbergera, a za Sandiego Ogrinca wszedł na boisko Justin Forst, co miało wzmocnić zespół Tirolu. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Muharema Huskovicia na Marca Djuricina. Drużynie Tirolu zabrakło czasu, żeby zadać decydujący cios i spotkanie zakończyło się skromnym zwycięstwem zespołu Austrii Wiedeń.