Austria Wiedeń - Sturm Graz 2-1 (0-0). Liga austriacka - 16. kolejka Bundesligi

28 listopada na Generali Arena w Wiedniu odbyło się starcie 16. kolejki austriackiej Bundesligi pomiędzy drużynami Austrii Wiedeń i Sturmu Graz. Pojedynek zakończył się zwycięstwem Austrii Wiedeń 2-1.

M. Sarkaria 81'

Dotychczasowa historia spotkań między zespołami jest bardzo bogata. Na 109 spotkań drużyna Austrii Wiedeń wygrała 39 razy i zanotowała 38 porażek oraz 32 remisy.

Sędzia musiał opanować emocje piłkarzy już na początku meczu. W 19. minucie arbiter pokazał żółtą kartkę Veselowi Demaku z drużyny gospodarzy.

W 38. minucie Markus Suttner zastąpił Johannesa Handla. W 41. minucie żółtą kartką został ukarany Aleksandar Jukic, piłkarz gospodarzy. Na tym zakończyła się pierwsza połowa spotkania. Obie drużyny schodziły na przerwę przy bezbramkowym wyniku.

Wysiłki podejmowane przez zespół Austrii Wiedeń w końcu przyniosły efekt bramkowy. Kilka minut po rozpoczęciu drugiej połowy bramkę zdobył Muharem Huskovic. To pierwszy gol tego zawodnika w bieżącym sezonie, dla napastnika, to nie jest dobry rezultat. Przy zdobyciu bramki pomagał Marco Djuricin.

Trener Sturmu Graz wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Manprita Sarkarię. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy siedem razy i ma na koncie aż pięć zdobytych bramek. Murawę musiał opuścić Amadou Dante. Posunięcie trenera było słuszne. Manprita Sarkarię strzelił kontaktowego gola w 81. minucie spotkania. W 58. minucie arbiter wyrzucił z boiska Andreasa Kuena ze Sturmu Graz. W 63. minucie w drużynie Sturmu Graz doszło do zmiany. Ivan Ljubic wszedł za Jakoba Jantschera.

Po chwili trener Austrii Wiedeń postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 71. minucie na plac gry wszedł Can Keles, a murawę opuścił Marco Djuricin.

Zespół Sturmu Graz ruszył do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystała drużyna gospodarzy, zdobywając kolejną bramkę. W 76. minucie pokonał bramkarza Aleksandar Jukic. Sytuację bramkową stworzył Eric Martel.

Piłkarze gości szybko odpowiedzieli strzeleniem gola. W 81. minucie bramkę kontaktową zdobył Manprit Sarkaria. Zawodnik ten strzela jak na zawołanie. To już jego szóste trafienie w sezonie. Bramka padła po podaniu Dogbole'a Niangbo.

W 82. minucie boisko opuścili zawodnicy Austrii Wiedeń: Alexander Grünwald, Noah Ohio, a na ich miejsce weszli Aleksandar Jukic, Muharem Huskovic. Jedyną żółtą kartkę w drugiej połowie sędzia przyznał Christianowi Schoissengeyrowi z Austrii Wiedeń. Była to 87. minuta pojedynku. Do końca starcia rezultat nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się wynikiem 2-1.

Jusuf Gazibegović74′
38′ Markus Suttner
David Affengruber74′
Lukas Mühl
Gregory Kwesi Wüthrich
19′ 71′ Vesel Demaku
Amadou Dante57′
Georg Teigl
Andreas Kuen58′
Ziad El Sheiwi
Alexander Prass
 76′ 41′ 82′ Aleksandar Jukic
Jon Gorenc Stankovič74′
Manfred Fischer
Dogbole Franck Anderson Niangbo
71′ Marco Djuricin
Kelvin Kwarteng Yeboah
 48′ 82′ Muharem Huskovic
Jakob Jantscher63′
Ammar Helac
Tobias Schützenauer
38′ Johannes Handl
Alexandar Borković74′
Leonardo Ivkić
Niklas Geyrhofer
71′ 87′ Christian Junior Schoissengeyr
Lukas Jäger74′
82′ Alexander Grünwald
Christoph Lang74′
71′ Can Keles
Ivan Ljubic63′
82′ Noah Ohio
Manprit Sarkaria57′  81′

Piłkarze gości otrzymali w meczu jedną czerwoną kartkę, a ich przeciwnicy trzy żółte.

Jedni i drudzy wymienili po pięciu zawodników.