Austria Wiedeń - Sturm Graz 0-4 (0-1). Liga austriacka - 10. kolejka Bundesligi

W spotkaniu 10. kolejki austriackiej Bundesligi, które rozegrane zostało 5 grudnia, zespół Austrii Wiedeń skompromitował się ze Sturmem Graz 0-4 (0-1). Pojedynek odbył się na Generali Arena w Wiedniu.

B. Balaj 90'

Dotychczasowa historia spotkań między drużynami jest bardzo bogata. Na 106 starć zespół Austrii Wiedeń wygrał 39 razy i zanotował 36 porażek oraz 31 remisów.

Pierwszym ważniejszym wydarzeniem w meczu było ukaranie zawodnika. W 24. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Nielsa Hahna z Austrii Wiedeń, a w 32. minucie Jona Gorenca z drużyny przeciwnej.

Wysiłki podejmowane przez zespół Sturmu Graz w końcu przyniosły efekt bramkowy. W 40. minucie David Nemeth dał prowadzenie swojej drużynie. Sytuację bramkową stworzył Kevin Friesenbichler.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem zespołu Sturmu Graz.

Trener Austrii Wiedeń postanowił zagrać agresywniej. W 58. minucie zmienił pomocnika Patricka Wimmera i na pole gry wprowadził napastnika Christopha Monscheina, który w bieżącym sezonie ma na koncie trzy bramki. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko odrobi straty. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego zespół wciąż miał problemy ze skutecznością. Jedyną żółtą kartkę w drugiej połowie arbiter pokazał Gregory'emu Wüthrichowi z drużyny gości. Była to 65. minuta spotkania.

W 69. minucie za czerwoną kartkę zszedł z boiska Dominik Fitz osłabiając tym samym zespół Austrii Wiedeń.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Sturmu Graz w 70. minucie spotkania, gdy Otar Kiteishvili zdobył drugą bramkę. Przy zdobyciu bramki pomógł Jakob Jantscher.

Chwilę później trener Sturmu Graz postanowił wzmocnić linię napadu i w 73. minucie zastąpił zmęczonego Kevina Friesenbichlera. Na boisko wszedł Bekim Balaj, który miał za zadanie częściej niepokoić obrońców drużyny przeciwnej. W tej samej minucie Jakob Jantscher został zastąpiony przez Andreasa Kuena.

W 74. minucie swojego drugiego gola w tym meczu strzelił Otar Kiteishvili ze Sturmu Graz. Między 75. a 88. minutą, boisko opuścili piłkarze Sturmu Graz: Amadou Dante, Stefan Hierländer, Otar Kiteishvili, na ich miejsce weszli: Jusuf Gazibegović, Dardan Shabanhaxhaj, Philipp Huspek. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Nielsa Hahna, Aleksandara Jukica zajęli: Alexander Grünwald, Maximilian Sax.

W ostatnich minutach spotkania na murawie stadionu emocje piłkarzy dorównywały tym na trybunach. W trzeciej minucie doliczonego czasu gry wynik na 0-4 podwyższył Bekim Balaj. Asystę przy bramce zaliczył Philipp Huspek.

Do końca meczu wynik nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się rezultatem 0-4.

Amadou Dante79′
58′ Patrick Wimmer
Stefan Hierländer87′
Stephan Zwierschitz
Otar Kiteishvili  70′, 74′ 87′
24′ 75′ Niels Hahn
Jon Gorenc Stankovič32′
88′ Aleksandar Jukic
Ivan Ljubic
69′ Dominik Fitz
Philipp Huspek87′
75′ Alexander Grünwald
Lukas Jäger
88′ Maximilian Sax
Andreas Kuen73′
58′ Christoph Monschein
Dardan Shabanhaxhaj87′
Alon Turgeman
Bekim Balaj73′  90′

Sędzia przyznał jedną żółtą kartkę zawodnikom gospodarzy w pierwszej połowie, a w drugiej jedną czerwoną. Piłkarze drużyny przeciwnej otrzymali w pierwszej połowie jedną żółtą kartkę, w drugiej również jedną.

Drużyna gospodarzy w drugiej połowie wykorzystała wszystkie zmiany. Natomiast zespół Sturmu Graz w drugiej połowie dokonał pięciu zmian.