Austria Wiedeń - Sportklub Puntigamer Sturm Graz 4-2 (2-1). Liga - 32. kolejka

21 maja na Generali Arena odbyło się spotkanie 32. kolejki ADMIRAL Bundesliga pomiędzy drużynami Austrii Wiedeń i Sturmu Graz. Starcie zakończyło się zwycięstwem Austrii Wiedeń 4-2.

21 maja  na Generali Arena odbyło się spotkanie  32. kolejki  ADMIRAL Bundesliga pomiędzy drużynami Austrii Wiedeń  i Sturmu Graz. Starcie zakończyło się zwycięstwem Austrii Wiedeń 4-2.

Dotychczasowa historia spotkań między zespołami jest bardzo bogata. Na 33 pojedynki drużyna Austrii Wiedeń wygrała 14 razy i zanotowała 12 porażek oraz siedem remisów.

Na pierwszą bramkę meczu trzeba było trochę poczekać. Po nieciekawym początku meczu zawodnicy Austrii Wiedeń nie dali szansy bramkarzowi drużyny przeciwnej. W 21. minucie bramkę zdobył Eric Martel. Przy strzeleniu gola pomagał Markus Suttner.

Drużyna Sturmu Graz nie zraziła się bieżącą sytuacją na boisku. Ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Ich wysiłki niedługo przyniosły efekt. W 27. minucie na listę strzelców wpisał się Jakob Jantscher. Sytuację bramkową stworzył Matthias Braunöder.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Austrii Wiedeń w 29. minucie spotkania, gdy Manfred Fischer strzelił drugiego gola. Do końca pierwszej połowy żadnej z drużyn nie udało się zmienić wyniku meczu.

Na drugą połowę drużyna Sturmu Graz wyszła w zmienionym składzie, za Ivana Ljubica wszedł Lukas Jäger. W 49. minucie kartką został ukarany Otar Kiteiszwili, zawodnik Sturmu Graz.

W 60. minucie Amadou Dante zastąpił Andreasa Kuena. Chwilę później trener Austrii Wiedeń postanowił wzmocnić linię pomocy i w 64. minucie zastąpił zmęczonego Alexandra Grünwalda. Na boisko wszedł Dominik Fitz, który miał za zadanie wprowadzić nieco spokoju w środku boiska. Na 22 minuty przed zakończeniem drugiej połowy w zespole Austrii Wiedeń doszło do zmiany. Marco Djuricin wszedł za Noaha Ohia.

W 69. minucie sędzia pokazał kartkę Manfredowi Fischerowi z Austrii Wiedeń.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Austrii Wiedeń w 72. minucie spotkania, gdy Dominik Fitz zdobył trzecią bramkę. Asystę przy golu zaliczył Marco Djuricin.

Na 13 minut przed zakończeniem spotkania arbiter ukarał kartką Gregory'ego Wüthricha, zawodnika Sturmu Graz. Między 78. a 83. minutą, boisko opuścili zawodnicy Sturmu Graz: Otar Kiteiszwili, Jusuf Gazibegović, Alexander Prass, na ich miejsce weszli: Moritz Wels, Sandro Ingolitsch, Luca Kronberger. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Aleksandara Jukicia, Markusa Suttnera zajęli: Can Keles, Johannes Handl.

Pod koniec meczu rozwiązał się worek z bramkami. Widzowie mieli powody do zadowolenia. W 85. minucie zmusił do kapitulacji bramkarza Can Keles. Bramka padła po podaniu Dominika Fitza.

Piłkarze Sturmu Graz szybko odpowiedzieli zdobyciem bramki. W samej końcówce pojedynku wynik ustalił Manprit Sarkaria. Bramka padła po podaniu Luki Kronbergera.

Do końca starcia wynik nie uległ zmianie. Mecz zakończył się rezultatem 4-2.

Sędzia przyznał jedną żółtą kartkę zawodnikom Austrii Wiedeń, a piłkarzom Sturmu Graz pokazał dwie.

Zespół Austrii Wiedeń w drugiej połowie dokonał czterech zmian. Natomiast jedenastka Sturmu Graz w drugiej połowie dokonała pięciu zmian.