Austria Wiedeń - SC Rheindorf Altach 5-1 (0-1). Liga austriacka - 18. kolejka Bundesligi

20 lutego na Generali Arena w Wiedniu odbył się mecz 18. kolejki austriackiej Bundesligi pomiędzy drużynami Austrii Wiedeń i Rheindorf. Pojedynek zakończył się zwycięstwem Austrii Wiedeń 5-1.

C. Obasi 25'

Dotychczasowa historia spotkań między zespołami jest bardzo bogata. Na 36 spotkań drużyna Austrii Wiedeń wygrała 17 razy i zanotowała 13 porażek oraz sześć remisów.

Na pierwszą bramkę meczu trzeba było trochę poczekać. Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Rheindorf w 25. minucie spotkania, gdy Chinedu Obasi zdobył pierwszą bramkę. To pierwszy gol tego zawodnika w bieżącym sezonie, dla napastnika, to nie jest dobry rezultat. Sytuację bramkową stworzył Daniel Maderner.

Arbiter pokazał żółte kartki zawodnikom Rheindorf: Danielowi Madernerowi w 31. minucie i Stefanowi Haudumowi w pierwszej minucie doliczonego czasu. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem drużyny Rheindorf.

Drugą połowę zespół Rheindorf rozpoczął w zmienionym składzie, za Berkaya Dabanlı wszedł Anderson.

Fani jeszcze dobrze nie rozsiedli się na trybunach po przerwie, a już padła wyrównująca bramka w tym spotkaniu. W pierwszych sekundach drugiej połowy spotkania na listę strzelców wpisał się Dominik Fitz. Przy strzeleniu gola pomógł Benedikt Pichler.

W 56. minucie swojego drugiego gola w tym meczu strzelił Dominik Fitz z Austrii Wiedeń. Asystę przy bramce zaliczył Christoph Monschein.

W 66. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Aleksandara Jukica z Austrii Wiedeń, a w 67. minucie Emira Karica z drużyny przeciwnej.

Drużyna gości ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystał zespół Austrii Wiedeń, strzelając kolejnego gola. W 68. minucie wynik na 3-1 podwyższył Christoph Schösswendter. Bramka padła po podaniu Erica Martla.

W 69. minucie Aljaž Casar został zmieniony przez Daniela Nussbaumera. Kibice Rheindorf nie mogli już doczekać się wprowadzenia Maria Stefla. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy osiem razy i ma na koncie dwie zdobyte bramki. Murawę musiał opuścić Csaba Bukta.

Prawie natychmiast Manprit Sarkaria wywołał eksplozję radości wśród kibiców Austrii Wiedeń, zdobywając kolejną bramkę w 72. minucie starcia. Przy zdobyciu bramki asystę zaliczył Aleksandar Jukic.

Trenerzy obu drużyn postanowili odświeżyć składy w 74. minucie, w drużynie Rheindorf za Nevena Suboticia wszedł David Bumberger, a w zespole Austrii Wiedeń Christoph Monschein zmienił Thomasa Ebnera.

W końcu rozwiązał się worek z bramkami. Widzowie mieli powody do zadowolenia. Na kwadrans przed zakończeniem meczu Manprit Sarkaria ponownie zdobył bramkę zmieniając wynik na 5-1. Po raz kolejny asystę zaliczył Benedikt Pichler.

W 80. minucie w zespole Austrii Wiedeń doszło do zmiany. Marco Djuricin wszedł za Benedikta Pichlera. Po chwili trener Austrii Wiedeń postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 86. minucie na plac gry wszedł Alexander Grünwald, a murawę opuścił Aleksandar Jukic. W 87. minucie boisko opuścili zawodnicy Austrii Wiedeń: Stephan Zwierschitz, Agim Zeka, a na ich miejsce weszli Georg Teigl, Manprit Sarkaria.

W samej końcówce spotkania drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną dostał Emir Karic osłabiając drużynę Rheindorf. Wcześniejszą kartkę ten piłkarz dostał w 67. minucie. W drugiej minucie doliczonego czasu gry w drużynie Rheindorf doszło do zmiany. Marco Meilinger wszedł za Chinedu Obasiego. Do końca meczu wynik nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się rezultatem 5-1.

Martin Kobras
87′ Georg Teigl
Samuel Yves Oum Gouet
Johannes Handl
Berkay Tolga Dabanlı46′
 68′ Christoph Schösswendter
Neven Subotić74′
Patrick Wimmer
Emir Karic67′ 89′
 72′, 75′ 87′ Manprit Sarkaria
Aljaž Casar69′
66′ 86′ Aleksandar Jukic
Manfred Fischer
 46′, 56′ Dominik Fitz
Stefan Haudum45′
Eric Martel
Daniel Maderner31′
80′ Benedikt Pichler
Chinedu Obasi Ogbuke  25′ 90′
74′ Christoph Monschein
Csaba Bukta69′
Mirko Kos
Tino Casali
Michael Madl
David Bumberger74′
87′ Stephan Zwierschitz
Anderson dos Santos Gomes46′
74′ Thomas Ebner
Mario Stefel69′
86′ Alexander Grünwald
Johannes Tartarotti
80′ Marco Djuricin
Marco Meilinger90′
87′ Agim Zeka
Daniel Nussbaumer69′

Arbiter przyznał trzy żółte kartki i jedną czerwoną zawodnikom gości, natomiast piłkarzom Austrii Wiedeń pokazał jedną żółtą.

Jedni i drudzy wymienili po pięciu graczy w drugiej połowie.