Austria Wiedeń - SC Rheindorf Altach 0-0. Liga austriacka - 8. kolejka Bundesligi

W starciu 8. kolejki austriackiej Bundesligi, które rozegrane zostało 18 września, zespół Austrii Wiedeń zremisował z Rheindorf 0-0. Mecz na Generali Arena w Wiedniu obejrzało 7 507 widzów.

8. kolejka Austria - Bundesliga
2021-09-18 17:00 | Stadion: Generali Arena | Widzów: 7422 | Arbiter: Manuel Schüttengruber
Austria Wiedeń
SC Rheindorf Altach
0
0

Dotychczasowa historia spotkań między drużynami jest bardzo bogata. Na 39 pojedynków zespół Austrii Wiedeń wygrał 19 razy i zanotował 14 porażek oraz sześć remisów.

Sędzia musiał uspokoić zawodników już na początku meczu. Jedyną żółtą kartkę w pierwszej połowie sędzia przyznał Veselowi Demaku z zespołu gospodarzy. Była to 17. minuta starcia.

Drugą połowę drużyna Austrii Wiedeń rozpoczęła w zmienionym składzie, za Aleksandara Jukica wszedł Noah Ohio. W 48. minucie arbiter pokazał żółtą kartkę Patrickowi Pentzowi, zawodnikowi Austrii Wiedeń.

W 67. minucie Leonardo Ivkić został zastąpiony przez Georga Teigla. W tej samej minucie w zespole Austrii Wiedeń doszło do zmiany. Muharem Huskovic wszedł za Marca Djuricina. Na 22 minuty przed zakończeniem drugiej połowy sędzia pokazał żółtą kartkę Pape'owi N'Diayemu z Rheindorf.

Trener Rheindorf postanowił zagrać agresywniej. W 72. minucie zmienił pomocnika Dominika Reitera i na pole gry wprowadził napastnika Sandiego Križmana, który w bieżącym sezonie ma na koncie jednego gola. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko wyjdzie na prowadzenie. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego zespół wciąż miał problemy ze skutecznością. W 81. minucie arbiter przyznał żółtą kartkę Berkayowi Dabanlı z drużyny gości. Na osiem minut przed zakończeniem spotkania drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną dostał Vesel Demaku z drużyny gospodarzy i musiał opuścić boisko. Wcześniejszą kartkę ten piłkarz dostał w 17. minucie.

Trenerzy obu zespołów postanowili odświeżyć składy w 90. minucie, w zespole Austrii Wiedeń za Manfreda Fischera wszedł Matthias Braunöder, a w drużynie Rheindorf Stefan Haudum zmienił Sebastiana Aignera.

Nuhiu
48′ Patrick Pentz
Martin Kobras
67′ Leonardo Ivkić
Nosa Iyobosa Edokpolor
17′ 82′ Vesel Demaku
Emanuel Schreiner72′
46′ Aleksandar Jukic
Manuel Thurnwald81′
90′ Manfred Fischer
Dominik Reiter72′
67′ Marco Djuricin
Atdhe Nuhiu72′
Ammar Helac
Sebastian Brandner
90′ Matthias Braunöder
Felix Strauß72′
Alexander Grünwald
Sebastian Aigner90′
67′ Georg Teigl
Noah Bischof72′
67′ Muharem Huskovic
Samuel Mischitz
Can Keles
Sandi Križman72′
46′ Noah Ohio
Marco Meilinger81′

Remis od samego początku „wisiał w powietrzu”. Obie drużyny utrzymywały się przy piłce praktycznie tyle samo czasu. Mecz był bardzo wyrównany, od pierwszej do ostatniej minuty.

To nie było ładne widowisko, piłkarze często faulowali, co powodowało przestoje w meczu i zniecierpliwienie na trybunach. Sędzia pokazał dwie żółte kartki i jedną czerwoną zawodnikom gospodarzy, a piłkarzom Rheindorf przyznał dwie żółte.

Drużyna Austrii Wiedeń w drugiej połowie dokonała czterech zmian. Natomiast zespół gości w drugiej połowie wymienił pięciu graczy.