Austria Klagenfurt - SV Guntamatic Ried 1-0 (0-0). Liga - 4. kolejka

W spotkaniu 4. kolejki ADMIRAL Bundesliga, które rozegrane zostało 13 sierpnia, zespół Austrii Klagenfurt wygrał z SV Guntamatic Ried 1-0 (0-0). Pojedynek odbył się na Worthersee Stadion.

W  spotkaniu 4. kolejki  ADMIRAL Bundesliga, które rozegrane zostało 13 sierpnia, zespół Austrii Klagenfurt wygrał  z SV Guntamatic Ried  1-0 (0-0). Pojedynek odbył się na Worthersee Stadion.

Występujące tu drużyny w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą osiem razy. Zespół Austrii Klagenfurt wygrał dwa razy, zremisował pięć, a przegrał tylko raz.

Kto by pomyślał, że już od pierwszego gwizdka sędziego piłkarze będą grać aż tak agresywnie. Sędzia miał dużo pracy, piłkarze skupiali się na polowaniu na nogi przeciwników i pewnie dlatego kibice nie obejrzeli w tym czasie żadnej bramki. Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 0-0.

W 46. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Kosmasa Gezosa z Austrii Klagenfurt, a w 47. minucie Markusa Lacknera z drużyny przeciwnej. Markus Lackner z SV Guntamatic Ried w 55. minucie dostał drugą żółtą, a następnie czerwoną kartkę, osłabiając swoją drużynę. Wcześniej ten piłkarz został ukarany w 47. minucie.

W 66. minucie Christopher Wernitznig zastąpił Jonasa Arweilera. W tej samej minucie Florian Rieder został zmieniony przez Rica Benatellego, a za Kosmasa Gezosa wszedł na boisko Sinan Karweina, co miało wzmocnić zespół Austrii Klagenfurt. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Christopha Monscheina na Gontie Diomandego.

Bramkarz SV Guntamatic Ried wielokrotnie wychodził z opresji obronną ręką. Skutecznie interweniował w starciu aż siedem razy, ale nie zachował czystego konta. W 73. minucie na listę strzelców wpisał się Jonas Arweiler. Asystę przy bramce zanotował Rico Benatelli.

W 75. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Davida Ungara z SV Guntamatic Ried, a w 77. minucie Christophera Cvetka z drużyny przeciwnej. Na cztery minuty przed zakończeniem spotkania w drużynie SV Guntamatic Ried doszło do zmiany. Josef Weberbauer wszedł za Denizcana Cosguna. Trener SV Guntamatic Ried postanowił zagrać agresywniej. W 86. minucie zmienił pomocnika Philippa Pomera i na pole gry wprowadził napastnika Belmina Beganovica. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko odrobi straty. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego drużyna wciąż miała problemy ze skutecznością.

Chwilę później trener Austrii Klagenfurt postanowił bronić wyniku. W 87. minucie postawił na defensywę. Za pomocnika Andrewa Irvinga wszedł Nikola Djoric, typowy obrońca, który miał pomóc swojej drużynie obronić wynik. Trener okazał się dobrym strategiem, jego decyzja pozwoliła drużynie Austrii Klagenfurt utrzymać prowadzenie. W trzeciej minucie doliczonego czasu gry sędzia pokazał żółtą kartkę Stefanowi Nutzowi, piłkarzowi SV Guntamatic Ried.

Zespół Austrii Klagenfurt zdominował rywali na boisku. Przeprowadził o wiele więcej groźnych ataków na bramkę przeciwników, oddał osiem celnych strzałów.

To nie było ładne widowisko, piłkarze często faulowali, co powodowało przestoje w meczu i zniecierpliwienie na trybunach. Zawodnicy SV Guntamatic Ried dostali w meczu trzy żółte kartki oraz jedną czerwoną, natomiast ich przeciwnicy dwie żółte.

Zespół Austrii Klagenfurt w drugiej połowie dokonał czterech zmian. Natomiast drużyna SV Guntamatic Ried w drugiej połowie wykorzystała wszystkie zmiany.