Admira Wacker Moedling - WSG Swarovski Tirol 0-1 (0-0). Liga austriacka - 12. kolejka Bundesligi

23 października na BSFZ-Arena w Marii Enzersdorf odbyło się starcie 12. kolejki austriackiej Bundesligi pomiędzy drużynami Admiry Wacker Moedling i WSG Wattens. Pojedynek zakończył się zwycięstwem WSG Wattens 1-0. Na stadionie stawiło się 1 300 widzów.

G. Vrioni 90'

Występujące tu jedenastki w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą siedem razy. Drużyna WSG Wattens wygrała dwa razy, zremisowała cztery, a przegrała tylko raz.

Sędzia musiał opanować emocje piłkarzy już na początku meczu. Od 11. minuty arbiter starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki piłkarzom Admiry Wacker Moedling i jedną drużynie przeciwnej.

W 47. minucie kartkę dostał Maxime Aglago z WSG Wattens. W 48. minucie Stephan Zwierschitz zastąpił Philippa Schmiedla.

Trener WSG Wattens postanowił zagrać agresywniej. W 61. minucie zmienił pomocnika Brora Blumego i na pole gry wprowadził napastnika Giacoma Vrioniego, który w bieżącym sezonie ma na koncie trzy bramki. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko wyjdzie na prowadzenie. Nie mylił się, jego drużyna zdołała strzelić gola i wygrać spotkanie. Na 24 minuty przed zakończeniem drugiej połowy kartkę dostał Giacomo Vrioni, piłkarz WSG Wattens. Chwilę później trener Admiry Wacker Moedling postanowił wpuścić trochę wiecej świeżości w linię napadu i w 67. minucie zastąpił zmęczonego Marca Hausjella. Na boisko wszedł Patrick, który miał za zadanie częściej niepokoić obrońców drużyny przeciwnej.

W tej samej minucie Ilay Elmkies został zmieniony przez Wilhelma Vorsagera, a za Lucę Kronberger wszedł na boisko Angelo Gattermayer, co miało wzmocnić jedenastkę Admiry Wacker Moedling. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Denisa Tomica na Stefana Skrbo. W 75. minucie kartką został ukarany Renny Smith, zawodnik gości.

Pod koniec meczu jedyną bramkę z karnego zdobył Giacomo Vrioni dla drużyny WSG Wattens. Bramka padła w tej samej minucie. W doliczonej drugiej minucie spotkania w zespole WSG Wattens doszło do zmiany. Johannes Naschberger wszedł za Thomasa Sabitzera.

Cztery minuty później kartkę obejrzał Benjamin Ozegovic z jedenastki gości.

Benjamin Ozegovic90′
48′ Stephan Zwierschitz
Fabian Koch
45′ Niko Datković
Raffael Behounek
Yannick Brugger
Maxime Aglago Awoudja47′
Matthias Ostrzolek
Renny Piers Smith75′
67′ Ilay Eliyau Elmkies
Valentino Müller
87′ Luca Kronberger
Žan Rogelj
Roman Kerschbaum
Athanasios Petsos
Lukas Malicsek
Denis Tomic68′
67′ Marco Hausjell
Bror Emil Blume Jensen61′
44′ Suliman-Marlon Mustapha
Thomas Sabitzer11′ 90′
Osman Hadžikić
Paul Schermer
48′ Philipp Schmiedl
Leon Klassen
87′ Angelo Gattermayer
Johannes Naschberger90′
Leonardo Lukačević
Alexander Ranacher
67′ Wilhelm Vorsager
Stefan Skrbo68′
Onurhan Babuscu
Giacomo Vrioni61′  90′ (k.) 66′
67′ Patrick Robson de Souza Monteiro
Markus Wallner

To był brutalny mecz. Obie drużyny koncentrowały się bardziej na faulowaniu przeciwnika niż na strzelaniu goli. Sędzia przyznał dwie żółte kartki piłkarzom gospodarzy, a zawodnikom WSG Wattens pokazał pięć.

Zespół Admiry Wacker Moedling w drugiej połowie wymienił czterech zawodników. Natomiast drużyna gości w drugiej połowie wykorzystała wszystkie zmiany.