Admira Wacker Moedling - Austria Wiedeń 0-2 (0-1). Liga austriacka - 27. kolejka Bundesligi

W starciu 27. kolejki austriackiej Bundesligi, które rozegrane zostało 24 kwietnia, zespół Admiry Wacker Moedling przegrał z Austrią Wiedeń 0-2 (0-1). Pojedynek odbył się na BSFZ-Arena w Marii Enzersdorf.

V. Demaku 88'

Występujące tu jedenastki w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 36 razy. Drużyna Austrii Wiedeń wygrała aż 20 razy, zremisowała siedem, a przegrała tylko dziewięć.

Na pierwszą bramkę meczu kibice musieli poczekać do trzeciego kwadransa meczu. Wysiłki podejmowane przez zespół Austrii Wiedeń w końcu przyniosły efekt bramkowy. W pierwszej minucie doliczonego czasu gry na listę strzelców wpisał się Patrick Wimmer.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem drużyny Austrii Wiedeń.

Drugą połowę zespół Admiry Wacker Moedling rozpoczął w zmienionym składzie, za Miloša Spasicia, Stephena Auera weszli Maximilian Sax, Matthias Ostrzolek. W 52. minucie arbiter przyznał kartkę Veselowi Demaku z Austrii Wiedeń.

Kibice Austrii Wiedeń nie mogli już doczekać się wprowadzenia Christopha Monscheina. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy sześć razy i ma na koncie pięć strzelonych goli. Murawę musiał opuścić Marco Djuricin. To była dobra decyzja, ponieważ jego jedenastce udało się strzelić kolejną bramkę. Na boisku zawrzało. Aby uspokoić sytuację w 61. minucie, sędzia pokazał żółte kartki zawodnikom obu drużyn: Georgowi Teiglowi i Emanuelowi Aiwu. W 62. minucie za Wilhelma Vorsagera wszedł Andrew Wooten.

Na murawie, jak to często zdarzało się Admirze Wacker Moedling w tym sezonie, pojawił się Lukas Malicsek, którego zadaniem było wzmocnienie szyków obronnych. Zmienił on w 63. minucie Dominika Starkla. Rezultat meczu pokazał, że zmiana tym razem nie pomogła drużynie. Na 21 minut przed zakończeniem drugiej połowy arbiter pokazał kartkę Luce Kronbergerowi, piłkarzowi gospodarzy. W 72. minucie Dominik Fitz został zmieniony przez Thomasa Ebnera, co miało wzmocnić jedenastkę Austrii Wiedeń. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Marcusa Maiera na Nika Datkovicia.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Austrii Wiedeń w 88. minucie spotkania, gdy Vesel Demaku strzelił drugiego gola. Przy strzeleniu gola asystę zaliczył Manprit Sarkaria.

Do końca meczu rezultat nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się wynikiem 0-2.

Patrick Pentz
61′ Emanuel Aiwu
Georg Teigl61′
Sebastian Bauer
Johannes Handl
62′ Wilhelm Vorsager
Michael Madl
46′ Stephan Auer
Andreas Poulsen
77′ Marcus Maier
Vesel Demaku  88′ 52′
63′ Dominik Starkl
Dominik Fitz72′
69′ Luca Kronberger
Patrick Wimmer  45′
Roman Kerschbaum
Eric Martel
46′ Miloš Spasić
Manprit Sarkaria
Maximilian Breunig
Marco Djuricin59′
Osman Hadžikić
Mirko Kos
77′ Niko Datković
Stephan Zwierschitz
46′ Matthias Ostrzolek
Thomas Ebner72′
63′ Lukas Malicsek
Aleksandar Jukic
46′ Maximilian Sax
Christoph Monschein59′
Erwin Hoffer
Benedikt Pichler
62′ Andrew Wooten
Agim Zeka

Piłkarze obu drużyn dostali po dwie żółte kartki.

Zespół gospodarzy w drugiej połowie wymienił pięciu graczy. Natomiast jedenastka Austrii Wiedeń w drugiej połowie wymieniła dwóch graczy.