21. kolejka 1. ligi: SV Horn - SV Ried 0-5 (0-2)

W meczu 21. kolejki austriackiej 1. ligi, który rozegrany został 5 kwietnia, zespół Horn przegrał wysoko z Ried 0-5 (0-2). Mecz na Waldviertler Volksbank Arena obejrzało 850 widzów.

21. kolejka Austria - 1. liga
2019-04-05 19:10 | Stadion: Sparkasse Horn Arena | Widzów: 427 | Arbiter: W. Altmann
J. Velisek 90' (samob.)

Występujące tu zespoły w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą dwa razy. Drużyna Ried wygrała dwa razy, nie przegrywając żadnego spotkania.

Niewiele działo się od początku meczu, dlatego warto odnotować fakt, że już w tej fazie spotkania jeden z zawodników nie mógł kontynuować zawodów. W 24. minucie w jedenastce Horn doszło do zmiany. Marin Glavaš wszedł za Kaję Rogulj.

W 37. minucie kartkę otrzymał Miroslav Milosevic z Horn. W 41. minucie Patrik Eler zastąpił Darija Pecirepa.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Ried w 43. minucie spotkania, gdy Julian Wießmeier zdobył z rzutu karnego pierwszą bramkę.

Prawie natychmiast Ante Bajic wywołał eksplozję radości wśród kibiców Ried, strzelając kolejnego gola w 45. minucie spotkania. Piłkarz ten strzela jak na zawołanie. To już jego czwarte trafienie w sezonie. Przy strzeleniu gola pomógł Marco Grüll.

W pierwszej minucie doliczonego czasu gry kartkę dostał Mario Kröpfl, zawodnik Ried.

Trener Horn wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Matúša Pauknera. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy pięć razy i ma na koncie aż pięć zdobytych bramek. Murawę musiał opuścić Marcel Toth. Jedyną kartkę w drugiej połowie arbiter przyznał Lukasowi Grgicowi z drużyny gości. Była to 52. minuta pojedynku.

Na kwadrans przed zakończeniem meczu w zespole Horn doszło do zmiany. Dejan Nesovic wszedł za Dominika Kirschnera.

W 77. minucie swoją drugą bramkę w tym meczu zdobył Ante Bajic z Ried. Do wypracowania sytuacji bramkowej przyczynił się Julian Wießmeier.

Chwilę później trener Ried postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 78. minucie na plac gry wszedł Edrisa Lubega, a murawę opuścił Ante Bajic.

Pod koniec meczu rozwiązał się worek z bramkami, jednak kibice gospodarzy nie mieli powodów do zadowolenia. W 85. minucie na listę strzelców wpisał się Darijo Pecirep. To już dziewiąte trafienie tego piłkarza w sezonie. Bramka padła po podaniu Marca Grülla.

W samej końcówce starcia w jedenastce Ried doszło do zmiany. Christian Schilling wszedł za Maria Kröpfla.

W 90. minucie do własnej bramki trafił zawodnik Horn Julian Velisek. Do końca spotkania rezultat nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się wynikiem 0-5.

Manuel Kerhe
24′ Kaja Rogulj
Mario Kröpfl45′ 89′
90′ (samob.) Julian Velisek
Thomas Reifeltshammer
Albin Gashi
Ante Bajic  45′, 77′ 78′
37′ Miroslav Milosevic
Lukas Grgic52′
75′ Dominik Kirschner
Julian Wießmeier  43′ (k.)
46′ Marcel Toth
Constantin Reiner
75′ Dejan Nesovic
Christian Schilling89′
24′ Marin Glavaš
Arne Ammerer
Ivan Peko
Edrisa Lubega78′
Daiki Numa
Darijo Pecirep41′  85′
46′ Matúš Paukner
Stefano Surdanovic

Zespół Horn miał dziewięć szans na strzelenie bramki z rzutu rożnego.

Zawodnicy Horn obejrzeli w meczu jedną żółtą kartkę, natomiast ich przeciwnicy dwie.

Obie drużyny wykorzystały wszystkie zmiany.