21. kolejka 1. ligi: SKU Amstetten - SK Vorwärts Steyr 4-0 (4-0)

W meczu 21. kolejki austriackiej 1. ligi, który rozegrany został 7 kwietnia, jedenastka SKU Amstetten wysoko wygrała z Vorwärts Steyr 4-0 (4-0). Mecz na Ertl Glas-Stadion obejrzało 2 500 widzów.

21. kolejka Austria - 1. liga
2019-04-07 10:30 | Stadion: Ertl Glas-Stadion | Widzów: 2116 | Arbiter: H. Lechner
SKU Amstetten
SK Vorwärts Steyr
4
0
DO PRZERWY  4-0
D. Peham 8',15',30',37'

Obie drużyny grały dotychczas ze sobą tylko raz. Mecz zakończył się zwycięstwem zespołu SKU Amstetten.

Od początku spotkania niewiele się działo na boisku. Można powiedzieć, że jednym z ważniejszych wydarzeń w pierwszych minutach meczu było ukaranie zawodnika kartką. W siódmej minucie po gwizdku arbitra oznaczającego początek spotkania arbiter pokazał kartkę Michaelowi Halbartschlagerowi z jedenastki gości.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników SKU Amstetten w ósmej minucie spotkania, gdy David Peham strzelił pierwszego gola. Do wypracowania sytuacji bramkowej przyczynił się Michael Drga.

Zespół gości ruszył do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację szybko wykorzystała drużyna SKU Amstetten, zdobywając kolejną bramkę. W 15. minucie David Peham ponownie strzelił gola zmieniając wynik na 2-0. Asystę przy golu zanotował Daniel Scharner.

W 30. minucie swoją trzecią bramkę w tym meczu zdobył David Peham ze SKU Amstetten. Przy zdobyciu bramki asystował Patrick Schagerl.

W 33. minucie za Thomasa Himmelfreundpointnera wszedł Philipp Bader.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy SKU Amstetten w 37. minucie spotkania, gdy David Peham strzelił czwartego gola. Bramka padła po podaniu Patricka Pucheggera.

Między 42. a 45. minutą, sędzia starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki piłkarzom gości i jedną drużynie przeciwnej. Do końca spotkania wynik nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się rezultatem 4-0.

Jedyną kartkę w drugiej połowie obejrzał Daniel Kerschbaumer z Vorwärts Steyr. Była to 50. minuta meczu. W 57. minucie w drużynie SKU Amstetten doszło do zmiany. Ahmet Muhamedbegovic wszedł za Marca Starka.

Chwilę później trener Vorwärts Steyr postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 61. minucie na plac gry wszedł Bojan Mustecic, a murawę opuścił Simon Gasperlmair. W 62. minucie w jedenastce Vorwärts Steyr doszło do zmiany. Jackson wszedł za Jefté Betancora. A kibice SKU Amstetten nie mogli już doczekać się wprowadzenia Floriana Uhliga. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy pięć razy. Murawę musiał opuścić Daniel Scharner.

Na osiem minut przed zakończeniem pojedynku w drużynie SKU Amstetten doszło do zmiany. Flavio wszedł za Patricka Pucheggera.

Sebastian Dirnberger
44′ Mario Holzer
Michael Halbartschlager7′
82′ Patrick Puchegger
Daniel Kerschbaumer50′
57′ Marco Stark
Alem Pasić
Patrick Schagerl
Thomas Himmelfreundpointner33′
Patrick Lachmayr
Simon Gasperlmair61′
67′ Daniel Scharner
Christian Lichtenberger
Matthias Wurm
Josip Martinović42′
Michael Drga
Ahmadou Sanou
 8′, 15′, 30′, 37′ David Peham
Jefté Betancor Sánchez45′ 62′
Felix Gschossmann
Bernhard Staudinger
Philipp Gallhuber
Philipp Bader33′
57′ Ahmet Muhamedbegovic
Bojan Mustecic61′
82′ Flavio Dos Santos Dias
Jackson Kenio Santos Laurentino62′
Daniel Gremsl
Sebastian Wachter
67′ Florian Uhlig
Yusuf Efendioğlu
Milan Vuković
Robin Mayr-Fälten

Zespół SKU Amstetten zdominował rywali na boisku. Przeprowadził o wiele więcej groźnych ataków na bramkę przeciwników, oddał 12 celnych strzałów.

Drużyna Vorwärts Steyr zagrała bardzo agresywnie, co niestety przełożyło się na dużą liczbę fauli. Sędzia starał się panować nad sytuacją i chętnie wyciągał kolorowe kartoniki, niestety nawet to nie ochłodziło rozgrzanych głów zawodników. Arbiter wręczył jedną żółtą kartkę zawodnikom SKU Amstetten, natomiast piłkarzom gości przyznał cztery.

Oba zespoły wykorzystały wszystkie zmiany.