21. kolejka 1. ligi: Floridsdorfer AC - FC Blau-Weiß Linz 0-2 (0-1)

W starciu 21. kolejki austriackiej 1. ligi, które rozegrane zostało 5 kwietnia, drużyna Floridsdorfer przegrała z Blau-Weiss Linz 0-2 (0-1). Mecz na Job Consulting Arena w Wiedniu obejrzało 612 widzów. Na boisku mogliśmy zobaczyć Martina Pajaczkowskiego występującego we Floridsdorfer.

21. kolejka Austria - 1. liga
2019-04-05 19:10 | Stadion: Job Consulting Arena | Widzów: 402 | Arbiter: S. Gishamer
Floridsdorfer AC
FC Blau-Weiß Linz
0
2
M. Ebenhofer 18',90'

Występujące tu jedenastki w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą dziewięć razy. Zespół Blau-Weiss Linz wygrał aż cztery razy, zremisował trzy, a przegrał tylko dwa.

Od początku spotkania niewiele się działo na boisku. Można powiedzieć, że jednym z ważniejszych wydarzeń w pierwszych minutach meczu było ukaranie zawodnika kartką. W siódmej minucie arbiter ukarał kartką Manuela Krainza, zawodnika gości.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Blau-Weiss Linz w 18. minucie spotkania, gdy Mario Ebenhofer strzelił pierwszego gola. To już siódme trafienie tego zawodnika w sezonie. W zdobyciu bramki pomógł Franjo Dramać.

Na osiem minut przed zakończeniem pierwszej połowy kartkę dostał Burak Yilmaz z jedenastki gospodarzy. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem zespołu Blau-Weiss Linz.

Kibice Floridsdorfer nie mogli już doczekać się wprowadzenia Ceyhuna Tüccara. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy pięć razy i ma na koncie dwie zdobyte bramki. Murawę musiał opuścić Alex Sobczyk. Na drugą połowę drużyna Floridsdorfer wyszła w zmienionym składzie, za Pedro Costę wszedł Andrej Todoroski.

W 51. minucie kartkę obejrzał Philipp Malicsek z Floridsdorfer. W 68. minucie Daniel Hautzinger został zastąpiony przez Martina Pajaczkowskiego. Sędzia przyznał żółte kartki zawodnikom Blau-Weiss Linz: Gerhardowi Dombaxiemu w 72. i Nosie Edokpolor w 76. minucie.

Po chwili trener Blau-Weiss Linz postanowił bronić wyniku. W 83. minucie postawił na defensywę. Za napastnika Franja Dramacia wszedł Thomas Jackel, typowy obrońca, który miał pomóc swojej drużynie obronić wynik. Trener okazał się dobrym strategiem, jego decyzja pozwoliła drużynie gości utrzymać prowadzenie. Mimo postawienia na obronę drużynie gości udało się strzelić gola i wygrać.

Zespół Floridsdorfer ruszył do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystała jedenastka gości, zdobywając kolejną bramkę. W pierwszej minucie doliczonego czasu gry Mario Ebenhofer ponownie strzelił gola zmieniając wynik na 0-2. Asystę przy golu zanotował Manuel Krainz.

Do końca pojedynku wynik nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się rezultatem 0-2.

Gerhard Mena Dombaxi72′
46′ Pedro Henrique Estumano Costa
Markus Blutsch
Marcel Cerny
Mario Ebenhofer  18′, 90′
68′ Daniel Hautzinger
Manuel Krainz7′
51′ Philipp Malicsek
Alan Lima Cariús
37′ Burak Yilmaz
Florian Templ
46′ Alex Sobczyk
Milan Ziric
68′ Martin Pajaczkowski
Milos Dzinic
46′ Andrej Todoroski
Samir Mehmeti
46′ Ceyhun Tüccar

Jovan Milutinovic

Drużyna Floridsdorfer miała dziewięć szans na strzelenie bramki z rzutu rożnego.

Arbiter w pierwszej połowie pokazał jedną żółtą kartkę piłkarzom Blau-Weiss Linz, natomiast w drugiej dwie. Zawodnicy gospodarzy otrzymali w pierwszej połowie jedną żółtą kartkę, a w drugiej dostali tyle samo.

Zespół Floridsdorfer w drugiej połowie wykorzystał wszystkie zmiany.

Natomiast jedenastka gości w drugiej połowie wymieniła jednego gracza.