21. kolejka 1. ligi: FC Wacker Innsbruck II - SV Lafnitz 1-0 (1-0)

W meczu 21. kolejki austriackiej 1. ligi, który rozegrany został 7 kwietnia, jedenastka FC Wacker Innsbruck II wygrała z SV Lafnitz 1-0 (1-0). Mecz na Tivolim Stadionie Tirol obejrzało 250 widzów.

21. kolejka Austria - 1. liga
2019-04-07 14:30 | Stadion: Tivoli Stadion Tirol | Widzów: 136 | Arbiter: G. Gmeiner
FC Wacker Innsbruck II
SV Lafnitz
1
0
R. Gallé 2'

Obie drużyny grały dotychczas ze sobą tylko raz. Spotkanie zakończyło się remisem.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Fani jeszcze dobrze nie rozsiedli się na trybunach, a już padł pierwszy gol w tym spotkaniu. W drugiej minucie bramkę zdobył Raphael Gallé. Sytuację bramkową stworzył Florian Rieder.

W 21. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Johannesa Handla z FC Wacker Innsbruck II, a w 25. minucie Damira Mehmedovica z drużyny przeciwnej. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem zespołu FC Wacker Innsbruck II.

Drugą połowę jedenastka SV Lafnitz rozpoczęła w zmienionym składzie, za Martina Rodlera, Eda Kokorovicia weszli Marco Köfler, Thorsten Schriebl. Między 54. a 70. minutą, sędzia starał się uspokoić grę pokazując trzy żółte kartki zawodnikom SV Lafnitz i jedną drużynie przeciwnej.

Trener SV Lafnitz postanowił zagrać agresywniej. W 73. minucie zmienił obrońcę Raoula Delgado i na pole gry wprowadził napastnika Michaela Tiebera, który w bieżącym sezonie ma na koncie jedną bramkę. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko odrobi straty. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego drużyna wciąż miała problemy ze skutecznością. Chwilę później trener FC Wacker Innsbruck II postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 76. minucie na plac gry wszedł Matthäus Taferner, a murawę opuścił Florian Rieder. W 79. minucie Atsushi Zaizen został zastąpiony przez Ertugrula Yildirima.

W samej końcówce spotkania żółtą kartką został ukarany David Schloffer, piłkarz SV Lafnitz. W 90. minucie w jedenastce FC Wacker Innsbruck II doszło do zmiany. Stefan Pribanovic wszedł za Markusa Wallnera. Dwie minuty później żółtą kartkę dostał Matthäus Taferner z drużyny FC Wacker Innsbruck II.

Andreas Zingl67′
21′ Johannes Handl
Raoul Delgado73′
Alexander Joppich
Damir Mehmedovic25′
Thomas Kofler
Martin Rodler46′
90′ Markus Wallner
Julian Tomka70′
Felix Bacher
Ed Kevin Kokorović 46′
Abdoul Karim Conté
Mario Kröpfl
 2′ Raphael Gallé
Josip Krznarić
63′ Robert Martić
David Schloffer89′
76′ Florian Rieder
Maximilian Entrup
79′ Atsushi Zaizen
Barnabás Varga54′ 90′
Alexander Eckmayr
Lucas Wabnig
Felix Köchl
Georg Grasser
90′ Stefan Pribanovic
Marco Köfler46′
Armin Hamzic
Gabriele Piras
76′ 90′ Matthäus Taferner
Thorsten Schriebl46′
Elvin Ibrisimovic
Michael Tieber73′
79′ Ertugrul Yildirim
Nikola Zivotic

To był brutalny mecz. Obie drużyny koncentrowały się bardziej na faulowaniu przeciwnika niż na strzelaniu goli. Arbiter przyznał pięć żółtych kartek i jedną czerwoną zawodnikom SV Lafnitz, natomiast piłkarzom FC Wacker Innsbruck II wręczył trzy żółte.