21. kolejka 1. ligi: FC Liefering - SC Austria Lustenau 1-2 (1-1)

5 kwietnia na Red Bull Arena w Walsie-Siezenheimie odbył się pojedynek 21. kolejki austriackiej 1. ligi pomiędzy drużynami Liefering i Lustenau. Starcie zakończyło się zwycięstwem Lustenau 2-1. Na stadionie stawiło się 307 widzów.

21. kolejka Austria - 1. liga
2019-04-05 19:10 | Stadion: Red Bull Arena | Widzów: 275 | Arbiter: D. Muckenhammer
Lucas Barbosa 90'

Dotychczasowa historia spotkań między jedenastkami jest bardzo bogata. Na 21 spotkań zespół Lustenau wygrał siedem razy i zanotował sześć porażek oraz osiem remisów.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. W pierwszych minutach meczu piłkarze Liefering nie dali szansy bramkarzowi drużyny przeciwnej. W 14. minucie bramkę zdobył Karim Adeyemi. Przy zdobyciu bramki asystę zaliczył Chikwubuike Adamu.

Zawodnicy Lustenau nie poddali się i także zdobyli jedną bramkę jeszcze w pierwszej połowie. W 28. minucie na listę strzelców wpisał się Ronivaldo Bernardo. Piłkarz ten strzela jak na zawołanie. To już jego siedemnaste trafienie w sezonie.

W 33. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Kiliana Ludewiga z Liefering, a w 44. minucie Marca Krainza z drużyny przeciwnej. Na tym zakończyła się pierwsza połowa spotkania. Obie drużyny schodziły na przerwę przy wyniku 1-1.

Jedyną kartkę w drugiej połowie obejrzał Abdourahmane Barry z Liefering. Była to 56. minuta pojedynku. W 58. minucie za Andersona Niangba wszedł Alexander Schmidt.

Niedługo później trener Liefering postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 76. minucie na plac gry wszedł Kim Jung-Min, a murawę opuścił Nikola Stosic. Trener Lustenau postanowił zagrać agresywniej. W tej samej minucie zmienił pomocnika Maximiliana Waacka i na pole gry wprowadził napastnika Daniela Tiefenbacha. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko wyjdzie na prowadzenie. Nie mylił się, jego drużyna zdołała strzelić gola i wygrać spotkanie.

Dalsze wysiłki podejmowane przez zespół Lustenau przyniosły efekt bramkowy. W trzeciej minucie doliczonego czasu spotkania Lucas Barbosa dał prowadzenie swojej jedenastce. Asystę zaliczył Amoy Brown.

Do końca starcia rezultat nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się wynikiem 1-2.

Kevin Kunz
56′ Abdourahmane Barry
David Immanuel Otter
Jusuf Gazibegović
Firat Tuncer
33′ Kilian Ludewig
Sandro Djurić
58′ Dogbole Franck Anderson Niangbo
Marco Krainz44′
Peter Pokorný
Dragan Marceta
76′ Nikola Stosic
Alexander Ranacher84′
Dominik Štumberger
Maximilian Waack76′
Junior Chukwubuike Adamu
Marcel Canadi
 14′ Karim-David Adeyemi
Timo Friedrich
76′ Jung-Min Kim
Amoy Brown84′
Rami Tekir
Petar Pavlovic
58′ Alexander Schmidt
José Lucas Santos Barbosa de Lima86′  90′
David Schnegg
Daniel Tiefenbach76′

Zawodnicy gospodarzy dostali w meczu dwie żółte kartki, natomiast ich przeciwnicy jedną.

Drużyna Liefering w drugiej połowie dokonała dwóch zmian.

Natomiast jedenastka gości w drugiej połowie wykorzystała wszystkie zmiany.

12 kwietnia drużyna Liefering rozegra kolejny mecz na wyjeździe. Jej przeciwnikiem będzie SKU Amstetten. Natomiast 13 kwietnia FC Blau-Weiß Linz zagra z jedenastką Lustenau na jej terenie.