Reklama

Reklama

2. kolejka Bundesligi: SV Mattersburg - TSV Hartberg 3-0 (0-0)

6 kwietnia na Pappelstadion odbyło się starcie 2. kolejki austriackiej Bundesligi pomiędzy drużynami Mattersburg i Hartberg. Pojedynek zakończył się zwycięstwem Mattersburg 3-0. Na stadionie stawiło się 2 000 widzów.

6 kwietnia  na Pappelstadion odbyło się starcie  2. kolejki austriackiej Bundesligi pomiędzy drużynami Mattersburg  i Hartberg. Pojedynek zakończył się zwycięstwem Mattersburg 3-0. Na stadionie stawiło się 2 000 widzów.

Jedenastki nie spotykały się na boisku zbyt często. Na 13 meczów drużyna Hartberg wygrała cztery razy, ale więcej przegrywała, bo sześć razy. Trzy mecze zakończyły się remisem.

Sędzia musiał uspokoić zawodników już na początku meczu. W 20. minucie kartkę dostał Tobias Kainz, piłkarz gości.

W 32. minucie za Patricka Salomona wszedł Julius Ertlthaler. W 41. minucie kartkę dostał Florian Sittsam z zespołu gości. Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 0-0.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Mattersburg w 65. minucie spotkania, gdy Martin Pusic zdobył pierwszą bramkę. To już szóste trafienie tego piłkarza w sezonie. Do wypracowania sytuacji bramkowej przyczynił się Andreas Gruber.

Reklama

Drużyna gości ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację szybko wykorzystał zespół Mattersburg, strzelając kolejnego gola. Bramkę na 2-0 zdobył ponownie na 21 minut przed zakończeniem drugiej połowy Martin Pusic. Przy zdobyciu bramki asystował Marko Kvasina.

W 70. minucie w jedenastce Mattersburg doszło do zmiany. Andreas Kuen wszedł za Christopha Halpera. A kibice Hartberg nie mogli już doczekać się wprowadzenia Zakarię Sanogę. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy siedem razy i ma na koncie trzy strzelone gole. Murawę musiał opuścić Tobias Kainz. Na kwadrans przed zakończeniem meczu w drużynie Hartberg doszło do zmiany. Meris Skenderović wszedł za Christopha Kröpfla.

Niedługo później Andreas Gruber wywołał eksplozję radości wśród kibiców Mattersburg, strzelając kolejnego gola w 77. minucie spotkania. Asystę przy bramce zaliczył Andreas Kuen.

Trenerzy obu jedenastek postanowili odświeżyć składy w 82. minucie, w zespole Mattersburg za Martina Pusica wszedł Mario Grgic, a w drużynie Hartberg Florian Sittsam zmienił Mohameda Camarę. Jedyną kartkę w drugiej połowie otrzymał Lukas Rath z Mattersburg. Była to 83. minuta pojedynku. W drugiej minucie doliczonego czasu spotkania karnego dla Hartberg nie wykorzystał Rajko Rep strzelając obok bramki.

Do końca starcia wynik nie uległ zmianie. Mecz zakończył się rezultatem 3-0.

Należy odnotować rewelacyjną skuteczność drużyny Mattersburg, która potrzebowała tylko czterech celnych strzałów, żeby trzy razy pokonać bramkarza rywali.

Zawodnicy Mattersburg obejrzeli w meczu jedną żółtą kartkę, natomiast ich przeciwnicy dwie.

Jedni i drudzy wykorzystali wszystkie zmiany.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL