2. kolejka Bundesligi: LASK Linz - FC Salzburg 0-2 (0-1)

W meczu 2. kolejki austriackiej Bundesligi, który rozegrany został 7 kwietnia, zespół Laska przegrał z Salzburgiem 0-2 (0-1). Mecz na TGW Arena w Pasching obejrzało 6 087 widzów.

24. kolejka Austria - Bundesliga
2019-04-07 17:00 | Stadion: Raiffeisen Arena | Widzów: 5771 | Arbiter: A. Harkam
Linzer Athletik Sport Klub
FC Salzburg
0
2
F. Gulbrandsen 19'
P. Daka 90'

Dotychczasowa historia spotkań między drużynami jest bardzo bogata. Na 52 spotkania jedenastka Salzburga wygrała 23 razy i zanotowała 10 porażek oraz 19 remisów.

Na pierwszą bramkę meczu trzeba było trochę poczekać. Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Salzburga w 19. minucie spotkania, gdy Fredrik Gulbrandsen strzelił pierwszego gola. W zdobyciu bramki pomógł Moanes Dabour.

Od 37. minuty sędzia starał się uspokoić grę pokazując trzy żółte kartki piłkarzom gości. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem zespołu Salzburga.

W 67. minucie Klauss zastąpił Samuela Tetteha. Arbiter pokazał żółte kartki zawodnikom Salzburg: Xaverowi Schlagerowi w 68. i Stefanowi Lainerowi w 79. minucie.

Kibice Salzburga nie mogli już doczekać się wprowadzenia Dominika Szoboszlaiego. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy sześć razy i ma na koncie jedną zdobytą bramkę. Murawę musiał opuścić Zlatko Junuzović. To była dobra decyzja, ponieważ jego jedenastce udało się strzelić drugiego gola. Na siedem minut przed zakończeniem meczu w drużynie Salzburga doszło do zmiany. Patson Daka wszedł za Fredrika Gulbrandsena. W 84. minucie kartkę obejrzał Philipp Wiesinger z Laska.

W następstwie utraty gola trener Laska postanowił zagrać agresywniej. W 90. minucie zmienił obrońcę Markusa Wostrego i na pole gry wprowadził napastnika Yusufa Otubanjo, który w bieżącym sezonie ma na koncie dwie bramki. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko odrobi straty. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego jedenastka wciąż miała problemy ze skutecznością.

Zespół gospodarzy ruszył do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystała drużyna Salzburga, zdobywając kolejną bramkę. W doliczonej pierwszej minucie spotkania wynik na 0-2 podwyższył Patson Daka. To pierwszy gol tego zawodnika w bieżącym sezonie, dla napastnika, to nie jest dobry rezultat.

Minutę później kartkę dostał Patson Daka, piłkarz Salzburga. W trzeciej minucie doliczonego czasu gry w jedenastce Salzburga doszło do zmiany. Smail Prevljak wszedł za Moanesa Daboura. Do końca starcia wynik nie uległ zmianie. Mecz zakończył się rezultatem 0-2.

Jérôme Junior Onguéné
84′ Philipp Wiesinger
André Ramalho Silva
90′ Markus Wostry
Fredrik Gulbrandsen  19′ 83′
67′ João Klauss De Mello
Patson Daka83′  90′ 90′
90′ Yusuf Otubanjo
Erling Haaland
67′ Samuel Tetteh Kotoko
Smail Prevljak90′

Sędzia wręczył jedną żółtą kartkę zawodnikom Laska, a piłkarzom gości pokazał sześć.

Zespół gospodarzy w drugiej połowie wymienił dwóch zawodników.

Natomiast jedenastka Salzburga w drugiej połowie wykorzystała wszystkie zmiany.