2. kolejka Bundesligi: Austria Wiedeń - Sturm Graz 0-1 (0-0)

W starciu 2. kolejki austriackiej Bundesligi, które rozegrane zostało 7 kwietnia, drużyna Austrii Wiedeń przegrała ze Sturmem Graz 0-1 (0-0). Mecz na Generala Arena w Wiedniu obejrzało 10 150 widzów.

S. Lovric 79'

Piłkarze obu drużyn potrzebowali dużo czasu, by się rozruszać. Senna atmosfera panowała przez większą część pierwszej połowy. Nikt nie mógł się spodziewać, że prawdziwe emocje jeszcze nadejdą. Dopiero w trzecim kwadransie coś zaczęło się dziać na boisku. Od 44. minuty arbiter starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki piłkarzom Sturmu Graz i jedną drużynie przeciwnej.

Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 0-0.

Sędzia przyznał żółte kartki zawodnikom Austria Wiedeń: Igorowi w 49. i Jamesowi Jeggo w 50. minucie. W 60. minucie za Michaela Lemę wszedł Jakob Jantscher.

W 65. minucie kartkę dostał Ivan Ljubic, zawodnik Sturmu Graz.

Mimo że jedenastka gości nie grzeszy umiejętnością konstruowania sytuacji strzeleckich, na 62 ataki oddała tylko dwa celne strzały, to w końcu zdobyła długo wyczekiwaną przez ich kibiców bramkę. Na 11 minut przed zakończeniem spotkania wynik ustalił Sandi Lovric.

Chwilę później trener Austrii Wiedeń postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 81. minucie na plac gry wszedł Christoph Monschein, a murawę opuścił Uroš Matić. A kibice Sturmu Graz nie mogli już doczekać się wprowadzenia Markusa Pinka. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy 11 razy i ma na koncie aż trzy strzelone gole. Murawę musiał opuścić Lukas Grozurek. W 86. minucie sędzia wręczył kartkę Markusowi Pinkowi z Sturmu Graz.

W samej końcówce meczu w jedenastce Sturmu Graz doszło do zmiany. Fabian Koch wszedł za Otara Kiteishvilego.

Jörg Siebenhandl
49′ Igor Júlio dos Santos de Paulo
Anastasios Avlonitis
Florian Klein
Gideon Mensah
Michael Madl
Lukas Spendlhofer44′
70′ Christoph Martschinko
Michael John Lema44′ 60′
Christian Junior Schoissengeyr
Otar Kiteishvili89′
45′ 72′ Maximilian Sax
Juan Domínguez Lamas
Dominik Prokop
Stefan Hierländer
50′ James Alexander Jeggo
Ivan Ljubic65′
81′ Uroš Matić
Thomas Schrammel
72′ Alexander Grünwald
Jakob Jantscher60′
70′ Manprit Sarkaria
Tobias Koch
81′ Christoph Monschein
Arnel Jakupovic
Alon Turgeman
Markus Pink84′ 86′

To był brutalny mecz. Obie drużyny koncentrowały się bardziej na faulowaniu przeciwnika niż na strzelaniu goli. Arbiter w pierwszej połowie pokazał dwie żółte kartki piłkarzom gości, a w drugiej dostali tyle samo. Zawodnicy Austrii Wiedeń otrzymali w pierwszej połowie jedną żółtą kartkę, natomiast w drugiej jedną więcej.