2. kolejka Bundesligi: Admira Wacker Moedling - SC Rheindorf Altach 1-1 (1-0)

W spotkaniu 2. kolejki austriackiej Bundesligi, które rozegrane zostało 6 kwietnia, jedenastka Admiry Wacker Moedling zremisowała z Rheindorf 1-1 (1-0). Mecz na BSFZ-Arena w Marii Enzersdorf obejrzało 1 850 widzów.

P. Netzer 77'

Dotychczasowa historia spotkań między zespołami jest bardzo bogata. Na 25 pojedynków drużyna Admiry Wacker Moedling wygrała 10 razy i zanotowała sześć porażek oraz dziewięć remisów.

Na pierwszą bramkę meczu trzeba było trochę poczekać. W 18. minucie do własnej bramki trafił zawodnik Rheindorf Benedikt Zech.

W 26. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Mërgima Berishę z Rheindorf, a w 28. minucie Daniela Totha z drużyny przeciwnej. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem jedenastki Admiry Wacker Moedling.

Trener Rheindorf postanowił zagrać agresywniej. W 60. minucie zmienił pomocnika Stefana Nutza i na pole gry wprowadził napastnika Sherka Kareema. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko odrobi straty. Nie mylił się, jego zespół zdołał zdobyć bramkę, odrobić straty i zremisować. Jedyną kartkę w drugiej połowie obejrzał Sebastian Bauer z Admiry Wacker Moedling. Była to 66. minuta starcia.

W 70. minucie Morten Hjulmand zastąpił Kolję Puscha. Na 18 minut przed zakończeniem drugiej połowy w drużynie Rheindorf doszło do zmiany. Andreas Lienhart wszedł za Andersona.

Wysiłki podejmowane przez jedenastkę Rheindorf w końcu przyniosły efekt bramkowy. W 77. minucie Philipp Netzer wyrównał wynik meczu. Asystę zanotował Manfred Fischer.

Po chwili trener Admiry Wacker Moedling postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 83. minucie na plac gry wszedł Marin Jakoliš, a murawę opuścił Sasa Kalajdzic. W 89. minucie w jedenastce Admiry Wacker Moedling doszło do zmiany. Marcus Maier wszedł za Patricka Schmidta. Do końca pojedynku wynik nie uległ zmianie. Mecz zakończył się rezultatem 1-1.

Anderson dos Santos Gomes72′
66′ Sebastian Bauer
Jan Zwischenbrugger
70′ Morten Due Hjulmand
Manfred Fischer
28′ Daniel Toth
Marco Meilinger
Wilhelm Vorsager
Stefan Nutz60′
89′ Patrick Schmidt
Samuel Yves Oum Gouet
83′ Sasa Kalajdzic
Mërgim Berisha26′
Manuel Kuttin
Andreas Lukse
Pascal Petlach
Andreas Lienhart72′
89′ Marcus Maier
Felix Luckeneder
70′ Kolja Pusch
Emanuel Schreiner
Sinan Bakış
Kristijan Dobras
Pyry Henri Hidipo Soiri
Simon Piesinger
83′ Marin Jakoliš
Sherko Kareem Lateef Gubari60′

Z przebiegu meczu nie wynikało, że jedna z drużyn będzie potrafiła przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść. Posiadanie piłki rozłożyło się równomiernie na obie drużyny. Remis od samego początku „wisiał w powietrzu”. Obie drużyny utrzymywały się przy piłce praktycznie tyle samo czasu. Mecz był bardzo wyrównany, od pierwszej do ostatniej minuty.

Arbiter wręczył dwie żółte kartki piłkarzom Admiry Wacker Moedling, a zawodnikom gości przyznał jedną.

Zespół Admiry Wacker Moedling w drugiej połowie wykorzystał wszystkie zmiany.

Natomiast drużyna gości w drugiej połowie wymieniła dwóch graczy.