Western United Football Club - Wellington Phoenix Football Club 1-0 (1-0). Liga -

W spotkaniu Isuzu UTE A-League, które rozegrane zostało 14 maja, zespół Westernu United FC wygrał z Wellingtonem Phoenix 1-0 (1-0). Starcie odbyło się na Kardinia Park w South Geelong.

W  spotkaniu  Isuzu UTE A-League, które rozegrane zostało 14 maja, zespół Westernu United FC wygrał  z Wellingtonem Phoenix  1-0 (1-0). Starcie odbyło się na Kardinia Park w South Geelong.

Występujące tu zespoły w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 10 razy. Jedenastka Wellingtona Phoenix wygrała aż siedem razy, zremisowała raz, a przegrała tylko dwa.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Westernu United FC w 10. minucie spotkania, gdy Aleksandar Prijovic strzelił pierwszego gola.

Jedyną kartkę w pierwszej połowie sędzia pokazał Tomokiemu Imaiemu z Westernu United FC. Była to 37. minuta meczu. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem drużyny Westernu United FC.

W 51. minucie kartką został ukarany Clayton Lewis, piłkarz Wellingtona Phoenix. W 54. minucie za Gary'ego Hoopera wszedł Jaushua Sotirio.

W tej samej minucie w jedenastce Wellingtona Phoenix doszło do zmiany. Benjamin Old wszedł za Gaela Sandovala. Niedługo później trener Westernu United FC postanowił bronić wyniku. W 69. minucie postawił na defensywę. Za pomocnika Jerry'ego Skotadisa wszedł Joshua Risdon, typowy obrońca, który miał pomóc swojej drużynie obronić wynik. Trener okazał się dobrym strategiem, jego decyzja pozwoliła jedenastce Westernu United FC utrzymać prowadzenie. W tej samej minucie Sam Sutton został zmieniony przez Jamesa McGarry'ego, a za Davida Balla wszedł na boisko Ben Waine, co miało wzmocnić drużynę Wellingtona Phoenix. Trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Renego Krhina na Rhysa Bozinovskiego w 74. minucie oraz Dylana Wenzla-Hallsa na Nicolasa Milanovica w tej samej minucie.

Między 87. a 90. minutą, sędzia starał się uspokoić grę pokazując trzy żółte kartki zawodnikom Westernu United FC. W drugiej połowie nie padły bramki.

To nie było ładne widowisko, piłkarze często faulowali, co powodowało przestoje w meczu i zniecierpliwienie na trybunach. Arbiter przyznał cztery żółte kartki zawodnikom Westernu United FC, natomiast piłkarzom Wellingtona Phoenix pokazał jedną.

Zespół Westernu United FC w drugiej połowie wykorzystał wszystkie zmiany. Natomiast drużyna Wellingtona Phoenix w drugiej połowie wymieniła czterech graczy.