Western United Football Club - Melbourne Victory Football Club 0-1 (0-0). Liga -

W spotkaniu Isuzu UTE A-League, które rozegrane zostało 17 maja, drużyna Westernu United FC przegrała z Melbourne Victory 0-1 (0-0). Starcie odbyło się na Kardinia Park w South Geelong.

W  spotkaniu  Isuzu UTE A-League, które rozegrane zostało 17 maja, drużyna Westernu United FC przegrała  z Melbourne Victory  0-1 (0-0). Starcie odbyło się na Kardinia Park w South Geelong.

Jedenastki nie spotykały się na boisku zbyt często. Na 10 pojedynków zespół Melbourne Victory wygrał cztery razy i tyle samo razy przegrywał. Dwa mecze zakończyły się remisem.

Początek spotkania nie zapowiadał emocjonującego meczu. Piłkarze starali się wypracowywać sytuacje, ale gra nie kleiła się obu drużynom. Sędzia miał niewiele pracy. Dopiero w czwartym kwadransie coś zaczęło się dziać na boisku. Obie drużyny schodziły na przerwę przy bezbramkowym wyniku.

Między 50. a 69. minutą, arbiter starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki zawodnikom Westernu United FC i jedną drużynie przeciwnej. W 70. minucie Marco Rojas został zmieniony przez Chrisa Ikonomidisa.

Jedynego gola meczu strzelił Jake Brimmer dla drużyny Melbourne Victory. Bramka padła w tej samej minucie. Na 13 minut przed zakończeniem starcia sędzia ukarał kartką Chrisa Ikonomidisa, zawodnika Melbourne Victory.

To nie było ładne widowisko, piłkarze często faulowali, co powodowało przestoje w meczu i zniecierpliwienie na trybunach. Piłkarze obu drużyn dostali po dwie żółte kartki.

Jedenastka Westernu United FC w drugiej połowie wymieniła jednego zawodnika. Natomiast zespół Melbourne Victory w drugiej połowie wymienił czterech graczy.