Melbourne City Football Club - Adelaide United Football Club 2-1 (0-0,1-1). Liga -

22 maja na Melbourne Rectangular Stadium odbył się mecz Isuzu UTE A-League pomiędzy drużynami Melbourne City i Adelaide' United. Po dogryce starcie zakończyło się zwycięstwem Melbourne City 2-1.

22 maja  na Melbourne Rectangular Stadium odbył się mecz   Isuzu UTE A-League pomiędzy drużynami Melbourne City  i Adelaide' United. Po dogryce starcie zakończyło się zwycięstwem Melbourne City 2-1.

Dotychczasowa historia spotkań między zespołami jest bardzo bogata. Na 31 pojedynków jedenastka Melbourne City wygrała 10 razy i zanotowała dziewięć porażek oraz 12 remisów.

Od początku spotkania niewiele się działo na boisku. Można powiedzieć, że jednym z ważniejszych wydarzeń w pierwszych minutach meczu było ukaranie zawodnika kartką. Między siódmą a 34. minutą, sędzia starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki zawodnikom Melbourne City i jedną drużynie przeciwnej.

Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 0-0.

Wysiłki podejmowane przez drużynę Adelaide' United w końcu przyniosły efekt bramkowy. W 48. minucie na listę strzelców wpisał się Zach Clough. Asystę zaliczył Javi Lopez.

W 58. minucie Florin Berenguer-Bohrer został zmieniony przez Marca Tilio. W tej samej minucie Taras Gomulka został zmieniony przez Rostyna Griffithsa, co miało wzmocnić jedenastkę Melbourne City. Trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając George'a Blackwooda na Lachlana Brooka w 70. minucie.

Zawodnicy Melbourne City otrząsnęli się z chwilowego letargu. Ruszyli do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Ich wysiłki przyniosły efekt. W 74. minucie gola wyrównującego strzelił Marco Tilio.

Jedyną kartkę w drugiej połowie arbiter przyznał Juande Pradosowi z Adelaide' United. Była to 81. minuta meczu. W 83. minucie Andrew Nabbout został zmieniony przez Stefana Colakovskiego, co miało wzmocnić zespół Melbourne City. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Zacha Clough na Bernarda Oliveirę.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Melbourne City w 92. minucie spotkania, gdy Jamie Maclaren zdobył drugą bramkę. Niedługo przed końcem pierwszej części dogrywki kartkę otrzymał Marco Tilio z drużyny Melbourne City.

W 107. minucie w jedenastce Adelaide' United doszło do zmiany. Jacob Tratt wszedł za Javiego Lopeza. W czwartej minucie przed zakończnieniem dogrywki kartkę dostał Bernardo Oliveira, zawodnik Adelaide' United. Dogrywkę wygrała drużyna Melbourne City która strzeliła jednego gola.

Piłkarze obu drużyn obejrzeli po trzy żółte kartki.

Zespół Melbourne City w drugiej połowie wykorzystał wszystkie zmiany. Natomiast jedenastka Adelaide' United dokonała sześciu zmian.