Reklama

Reklama

Marka Diverse partnerem prestiżowego Rajdu Dakar. Limitowana kolekcja DEXT Dakar już w sprzedaży

3 stycznia wystartowało wydarzenie znane wszystkim miłośnikom off-roadu – rajd Dakar. Częścią sportowego eventu, organizowanego przez Amaury Sport Organization (ASO), jest także jedna z największych marek odzieżowych na polskim rynku – Diverse.

2021 rok to kolejny rok z rzędu, w którym polska firma uczestniczy w organizacji jednego z najbardziej rozpoznawanych rajdów. Przede wszystkim marka Diverse jest pierwszą w historii marką odzieżową i pierwszą polską firmą, która rozpoczęła współpracę z ASO. Podobnie jak w 2020 roku Diverse jest partnerem technicznym oraz sponsoruje zespół Duust Rally Team. W ramach współpracy marka nie tylko ubrała pracowników technicznych organizatora Rajdu Dakar, a także członków teamu, ale też stworzyła specjalną kolekcję DEXT DAKAR. Ponadto marka Diverse Extreme Team ma na koncie współpracę z Monster Energy Honda Team, czyli zwycięską drużyną rajdu Dakar 2020. Warto wspomnieć, że tym roku zespół ten - w składzie Ricky Brabec, José Ignacio Cornejo, Kevin Benavides i Joan Barreda - planuje obronić tytuł. To jednak nie koniec działalności polskiej firmy odzieżowej w motosporcie.

Polscy sportowcy

Reklama

Popularna polska marka odzieżowa jest także sponsorem najmłodszego polskiego zawodnika Duust.co and Diverse Extreme Team, Konrada Dąbrowskiego. Zawodnik po raz pierwszy wystartował  w prestiżowym wyścigu w kategorii motocykle. Kariera młodego sportowca jest imponująca i dynamiczna: Dąbrowski zadebiutował w Rallye du Maroc w wieku osiemnastu lat, a kilka tygodni później zmierzył się z trasą Africa Eco Race. Ostatni wspomniany wyścig zakończył się dla niego na bardzo wysokiej, ósmej pozycji. Warto także wspomnieć, że ambitny dziewiętnastolatek jest synem Marka Dąbrowskiego - trzykrotnego Mistrza Świata w rajdach cross-country.

Ale to nie jedyny Polak, który jest wspierany przez markę Diverse. Kolejnym z zawodników sponsorowanych przez polską markę odzieżową jest Arkadiusz Lindner. Ten doświadczony kierowca (m.in. wygrana walka o tytuł Mistrza Europy, starty w Pucharze Świata) zadebiutował w rajdzie Dakar w ubiegłym roku, startując na quadzie. Finalnie zajął dwunaste miejsce i był jedynym debiutantem, któremu udało się dojechać do mety. Diverse postanowiło wesprzeć Arkadiusza Lindnera w tym roku, ale niestety zawodnik nie mógł wziąć udziału w tegorocznej rywalizacji.

Nie tylko dla zawodników

Aktywne włączenie się w organizację wydarzenia przez markę Diverse to nie tylko wsparcie dla zawodników i pracowników organizatora. Udział w tym przedsięwzięciu zaowocował także stworzeniem limitowanej kolekcji odzieży. Linia DEXT DAKAR sygnowana jest logotypem Dakar i z pewnością będzie prawdziwą gratką dla fanów motosportu.

Prawie sto produktów, skierowanych zarówno do mężczyzn, jak i kobiet oraz dzieci charakteryzuje się nie tylko wygodą, ale i wyjątkowym stylem. Linia DEDXT DAKAR utrzymana jest czarno-biało-czerwonej kolorystyce. W tym roku marka zdecydowała się także na wprowadzenie linii premium - DEXT DAKAR VIP. Charakterystyczną cechą wyróżniającą szesnaście modeli z tej kolekcji jest nietuzinkowa kolorystyka - ubrania są czarne ze złotymi elementami. Na szczególną uwagę zasługuje choćby skórzana kurtka ze skóry jagnięcej - wyposażona w fakturowaną, złotą podszewkę, czy kurtka typu puffer. Warto pamiętać, że Diverse posiada wyłączną licencję na produkcję i sprzedaż odzieży sygnowanej logo rajdu Dakar.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama